UWAGA RODZICE !

Dnia 2 grudnia ( poniedziałek) , w godzinach 15.00 – 16.00, odbędą się konsultacje z nauczycielami.

Będą to ostatnie konsultacje w tym roku kalendarzowym, ostatnie też przed grudniową wywiadówką i wystawieniem wstępnych ocen z poszczególnych przedmiotow.

Serdecznie zapraszamy.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Andrzejki klas 0-3

Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest okazją do świetnej zabawy. Czy wszystkie przepowiednie i marzenia dzieci się spełnią czas pokaże. Natomiast  andrzejki okazały się dobrą zabawą, pełną radości i śmiechu.Dzieci z klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych spotkały się na zabawie andrzejkowej, podczas której mogły dowiedzieć się, co czeka je w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć. Dziewczyny z klasy 8: Martyna, Marta, Oliwia, Paulina, Natalia, Maja i Asia przygotowały tradycyjne wróżby andrzejkowe tj. przekłuwanie serduszek z imionami, odkrywanie kubeczków, przyszłych zawodów, losowanie liczb zapisanych w gwiazdach. Po wróżbach odbyły się zabawy andrzejkowe  przeplatane pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem w klasach. Przy tej okazji  dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci a starszym koleżankom za przeprowadzenie wróżb.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ANDRZEJKOWE KLIMATY W 6 KLASIE

W wigilię świętego Andrzeja klasa 6 postanowiła kontynuować tradycje i zrobić krok ku poznaniu swojej przyszłości. Niegdyś do wróżb andrzejkowych podchodzono poważnie, dziś są one traktowane z przymrużeniem oka. Dla nas okazały się świetną zabawą.

Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej zorganizowaliśmy sobie ostatkowy poczęstunek. Każdy przyniósł jakiś smakołyk – było bardzo słodko! Później nadszedł czas na wróżby przygotowane przez uczniów. Na pierwszy ogień poszły buty – inicjatorką tej zabawy była Maja G. Wróżenie z butów polega na ustawianiu butów jeden za drugimi i przekładaniu ich od ściany w kierunku progu. Osoba, której but pierwszy dotknie progu, jako pierwsza wyjdzie za mąż lub się ożeni. W naszej klasie padło na Huberta :) Następnie zorganizowane zostały 4 stanowiska z wróżbami. U Justyny J. można było poznać imię przyszłego męża lub żony, celując w imiona wypisane na magicznych sercach. U Michała można było sprawdzić długość swojego życia, obierając jabłka, a u Mai B. dokonać tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i dopatrywania w kształcie zastygłej masy, jakichś przepowiedni. Na koniec u Natalki, można było wylosować swój przyszły zawód. Okazało się, że z klasy wyrośnie kilku kombajnistów, dietetyków, a nawet aktor.

Andrzejki były doskonałą okazją do integracji. Przy stole opowiadaliśmy sobie różne historyjki, wspominaliśmy imprezy andrzejkowe nawet sprzed wielu lat oraz pobawiliśmy się w „gorące krzesełka”. Czas minął w przyjemnej, magicznej atmosferze.

Wychowawczyni kl. 6

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Garbnie wraz z wychowawczynią Panią Moniką Kaczmarczyk  i opiekunką Panią Anetą Karowską obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

W świetlicy wiejskiej Pani Bibliotekarka zaprezentowała dzieciom misiowych bohaterów z książek i bajek. Przedszkolaki przytulając swoje misie słuchały czytanych wierszyków. Odbyły się zabawy z misiami oraz dzieci wykonały prace plastyczne.

Monika Kaczmarczyk

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

20 listopada 2019r.przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 SP w Garbnie mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne  pt."Królewna Śnieżka". Znaną baśń braci Grimm przedstawili najmłodszym widzom aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa, którzy tego dnia zawitali w progach Biblioteki i Świetlicy Wiejskiej w Garbnie. Celem tego spotkania było wprowadzenie uczniów w świat literatury i wartości, wskazywanie im właściwych wzorców postępowania, a przede wszystkim uczestnictwo w życiu kulturalnym środowiska lokalnego.

Zebrani uczniowie z uwagą śledzili przebieg znanej im baśni. Żywo reagowali na niecne uczynki czarownicy i właściwe zachowania Śnieżki i krasnoludków. Pomimo przestróg dzieci, by nie ufać nieznajomym, Śnieżka zjada zatrute jabłko. Na pomoc przychodzą jej książę i oczywiści przedszkolaki. Wszystko dobrze się kończy. Zwycięża dobro i miłość.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań Iwony Ciunczyk i Danuty Demczuk, które zaprosiły nas na przedstawienie.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 1 z 119
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę