W POSZUKIWANIU BARW, ZAPACHÓW I SMAKÓW JESIENI

26 września 2019r.uczniowie klasy 3 pod opieką swojej nauczycielki udali się na wycieczkę przyrodniczą. Jej celem było poszukiwanie barw, zapachów i smaków jesieni. Wyprawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która zachęcała trzecioklasistów do spaceru po nieznanych zakątkach Garbna. W trakcie trwania wycieczki dzieci miały okazję skosztować w ekologicznym ogrodzie przepyszne maliny i  słodkie jabłuszka. Ze smakiem schrupały też okazałą kalarepkę, którą wspólnymi siłami wyciągnęły z grządki w ogródku pani Ani- babci jednej z uczennic klasy 3.Zainteresowanie uczniów wzbudziły rabatka ozdobiona pięknymi astrami, a także ogród obsypany wapnem. W czasie wycieczki uczniowie zbierali też ciekawe okazy przyrodnicze- kolorowe liście, owoce dzikiej róży, jarzębiny, kasztany i żołędzie, które ozdobiły kącik przyrodniczy klasy 3.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Turniej Piłki Nożnej

19 września w hali sportowej, w Korszach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej  dla uczniów urodzonych w latach 2005-2006. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Zuzanna Baranowska, Nikola Balcewicz, Milena Lasek, Julia Małyska, Michalina Rutkowska, Aniela Stolarczyk. W zespole chłopców wystąpili: Damian Choszcz, Kacper Kuś, Michał Łokucijewski, Jakub Mikulski, Jarosław Suwezda, Karol Szytek, Radek Wiśniewski. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, które grały systemem każdy z każdym w swojej grupie.  Po wyrównanych i zaciekłych meczach dziewczęta zajęły drugie miejsce a chłopcy czwarte. Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Spektakl teatralny „Pinokio"

13września 2019r. Biblioteka w Garbnie  zaprosiła dzieci z przedszkola i klas 1-3  na spektakl teatralny „Pinokio” w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego KRAK-ART w Krakowie.

„Pinokio” to spektakl przygotowany na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego. Opowiada historię drewnianego pajacyka, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznawania świata okazują się być bardziej kuszące. Pinokio lekceważy przestrogi Świerszcza i ucieka z domu. Pajacyk spotyka na swojej drodze Kierownika cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Błękitną Wróżkę. Pinokio przekonuje się jednak, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda.

Spektakl bardzo podobał się naszym dzieciom. Dziękujemy p. Iwonie Leszczyńskiej i Danucie Demczuk za zaproszenie i udostępnienie zdjęć.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
DZIEŃ KROPKI

16 września 2019r. już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się do obchodów dnia kreatywności, odwagi i współpracy. W murach naszej szkoły już od rana pojawiały się osoby ubrane w odzież w kropki i kropeczki. Uczniowie na różnych  zajęciach mieli okazję kreatywnie "pobawić  się z kropką". I tak młodsze przedszkolaki ozdobiły kolorowe piłeczki, zaś starsze wykonały wspólnie zakropkowaną gąsienicę. W klasach młodszych panie przeprowadziły również ciekawe zajęcia. W klasie 3 dzieci wyszukiwały miejsca, zwierzęta, przedmioty, w których ukryła się kropka. Następnie zorganizowały wyścigi papierowych kropek oraz wykonały ciekawe prace plastyczne z użyciem wielu kropek.

Świętowała także klasa 4, która na lekcji języka polskiego dokonała burzy mózgów i zebrała wszystkie swoje skojarzenia związane z "solenizantką" kropką, spisując je na tablicy w formie schematu. Niektóre były bardzo oryginalne! Następnie każdy dostał papierową kropkę i stworzył z niej lub na niej rysunek - były czerwone jabłuszka, opona samochodowa, kula ziemska, tarcza zegara, a nawet wieczko od pasztetu. Na koniec każdy uczeń napisał dwa zdania opisujące jego własną kropkę. Czwartoklasiści tego dnia wykazali się ogromną pomysłowością.

Także na zajęciach plastycznych dzieci wyczarowywały z kropki przepiękne obrazy, zaś na lekcjach historii umieściły w kropce najważniejsze ich zdaniem wydarzenia historyczne. Ten nietypowy dzień spędziliśmy kreatywnie i wesoło. Zapraszamy do fotogalerii.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ZUZIA Z KL. VI LAUREATKĄ KONKURSU LITERACKIEGO „LIST DO TATY”

W dniu 19.09.2019r. Zuzanna Lewkowicz uczennica klasy VI udała się wraz ze swoją nauczycielką języka polskiego do siedziby Senator RP Małgorzaty Kopiczko w Ełku, aby odebrać nagrodę za zdobycie II miejsca na etapie okręgowym w piątej edycji konkursu „List do taty” , ogłoszonym przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Świętych Cyryla i Metodego.

W czerwcu, będąc jeszcze w piątej klasie, Zuzia, podobnie jak jej koleżanki i koledzy z klasy, po lekcji języka polskiego na temat roli ojca w rodzinie miała za zadanie napisać pracę na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy)”. Powstały bardzo piękne, refleksyjne i wzruszające prace, które wysłano do Pani Senator, będącej organizatorem etapu okręgowego konkursu „List do taty”.

Na początku września okazało się, że spośród kilkudziesięciu prac, jakie wpłynęły na konkurs, praca Zuzanny Lewkowicz zajęła II miejsce. Na zaproszenie Pani Senator zgłosiłyśmy się po odbiór nagród rzeczowych oraz dyplomów pamiątkowych. Spotkanie w Ełku przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy laureaci poczuli się niezwykle docenieni.

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 3 z 115
Aktualności
free pokerfree poker

Klub Szkół Unicef

Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
15 Października 2019
Imieniny obchodzą
Brunon, Gościsława, Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa

Do końca roku zostało 78 dni.
Zodiak: Waga

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę