ŚNIADANIE DAJE MOC

W ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” 6 i 7 listopada 2019r. w naszej szkole zorganizowano wspólne śniadanie dla dzieci.

Tego dnia grupy przedszkolne i klasy 1-3 dowiedziały się, jak powinien wyglądać najważniejszy pierwszy posiłek dnia oraz dlaczego jest tak ważny dla zdrowia.

Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali zdrowe produkty, z których wspólnie przyrządzili śniadanie bogate w witaminy.

Wszyscy z entuzjazmem przystąpili do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych kanapek. Taki poczęstunek był dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach panował uśmiech i zachwyt.

Alina Walewska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Szkoła do hymnu

Warszawa, 28 października 2019 r.

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych,

Nauczyciele, Uczniowie,

 

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska
po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

 

W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju,
a także polskie szkoły za granicą w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne.

 

Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja „Rekord dla Niepodległej”, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W ponad 24 tysiącach szkół w Polsce
i placówkach polonijnych na całym świecie uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Inicjatywa wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele zdjęć i filmów dokumentujących to radosne świętowanie. Tego dnia miliony uczniów i nauczycieli w kraju i za granicą tworzyło piękną, patriotyczną wspólnotę, dając wyraz dumy z bycia Polakami.

 

Chciałbym, aby ta wspaniała inicjatywa była kontynuowana także w tym roku szkolnym. Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do włączenia się
w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

Zależy mi także na tym, aby w przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze szkół polonijnych na całym świecie. Wszystkie szkoły, które zgłoszą swój udział w akcji, będą mogły pobrać pamiątkowy dyplom.

Zachęcam do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.

 

Szczegóły dotyczące sposobu zgłoszenia szkoły oraz dodatkowe informacje na temat akcji znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Bądźmy razem w tym dniu!

Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

 

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Konsultacje

Dnia 4 listopada (poniedziałek) , w godzinach od 15.00 do 16.00 odbędą się konsultacje dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Ku pamięci żołnierzy poległych w II wojnie światowej.

W piątek 25 października 2019 roku klasa 4 wraz z wychowawcą, p. Mariuszem Sakiem, wyjechała na cmentarz komunalny w Kętrzynie, aby przed dniem Wszystkich Świętych uczcić pamięć o polskich żołnierzach, którzy zginęli w czasach II wojny światowej. Uczniowie uprzątnęli grób pułkownika Kazimierza Krauze, dowódcy 24 Wileńskiej Brygady AK, a następnie zapalili znicze. Uczniowie zapalili także znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy polskich, a także zapalili znicz na jednym dodatkowym wybranym przez siebie grobie.

Mariusz Sak.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Pamiętamy

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 3 z 119
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę