Odnaleźć siebie…..

11 grudnia 2019 roku uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w spektaklu w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „ Maska” z Krakowa.

„ Odnaleźć siebie „ to spektakl poruszający problem narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży, ukazujący jak krótka i szybka droga prowadzi do narkomanii i jak trudna jest droga powrotna.

Każdy młody człowiek z radia, telewizji, szkoły wie, że narkotyki są złe. Co więc sprawia, że mimo to po nie sięga? Narkomania zwykle zaczyna się niewinnie. To chęć eksperymentowania, pokazania się przed znajomymi… .

Powinniśmy strzec młodzież przed tym pierwszym doświadczeniem, bo wziąć drugi raz jest wielokrotnie łatwiej niż pierwszy….a potem….

O tym właśnie jest historia Gippi i jej kolegi Wafla… .

Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w rolę głównych bohaterów. Dodatkowym atutem spektaklu było uczestnictwo widowni we fragmentach przedstawienia.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
MIKOŁAJKI

Imieniny świętego Mikołaja są co roku wyczekiwane przez uczniów naszej szkoły. Są doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.

Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej 3-5 latków i  klas 0-III spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono, założyły mikołajkową czapkę,  rogi renifera, mikołajkowe okulary lub opaski.. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi  i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ŚWIĘTA Z KSIĄŻKĄ

Od wtorku (10.12.) w bibliotece szkolnej rozpoczyna się kiermasz taniej książki. Serdecznie zapraszam.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Przygoda z gwiazdami….

5 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się w podroż po gwiezdnych galaktykach. A wszystko dzięki mobilnemu planetarium. Tematyka pokazów dostosowana była do wszystkich grup wiekowych, od przedszkola, po najstarszych uczniów naszej szkoły. Było trochę tajemniczo i zabawnie. Duży , niebieski namiot wzbudził zaciekawienie. A wewnątrz bardzo interesujące zajęcia… .

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Finał II Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej

W Szkole Podstawowej w Łankiejmach odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej  Po raz drugi mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych interpretacji uczniów w prezentacjach wokalnych i recytatorskich poezji wygłaszanej przez dzieci i młodzież ze szkół z gminy Korsze. Po wysłuchaniu wszystkich występujących komisja konkursowa udała się na naradę, a uczniowie w tym czasie mogli posłuchać śpiewu pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Łankiejmach, które umilały piosenką czas oczekiwania na werdykt jury. Panie rozśpiewały publiczność i dzięki temu czas upływał  bardzo szybko. Komisja konkursowa zmagała się z nie lada wyzwaniem, gdyż poziom wszystkich wystąpień był naprawdę wysoki i wyrównany. Po burzliwej i długiej naradzie Szanowne jury w składzie: Pani Izabela Kuncer – przewodnicząca komisji konkursowej, Dyrektor Marta Kragiel, Pani Marta Samsel, Pani Katarzyna Wasilewska, Pan Zbigniew Więcierzewski oraz Pan Jan Obrębski -wyłoniono najlepszych.

W Konkursie Pieśni Patriotycznej;

II m. – grupie wokalnej z piątej klasy.

III m. - Paulina Paluch, uczennica z klasy ósmej

W Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej

I m. – Agata Szymkowska, uczennica klasy drugiej

II m. – Malwina Wiśniewska, uczennica z klasy trzeciej

W kategorii klas: IV – VIIISP:

II m. – Julia Małyska, uczennica klasy czwartej

III m. – Zuzanna Baranowska, uczennica klasy czwartej.

Gratulujemy sukcesów naszym uzdolnionym artystycznie uczniom.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 4 z 123
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
24 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 343 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę