OBSERWUJEMY PTAKI I POMAGAMY IM PRZETRWAĆ ZIMĘ

W ramach edukacji wczesnoszkolnej, podczas wspólnych rodzinnych spacerów, uczniowie klasy 1 SP w Garbnie prowadzili ciekawe obserwacje przyrodnicze. Ich zadaniem było zaobserwowanie ptaków pozostających na zimę w Polsce. Pierwszoklasiści z zapałem przystąpili do realizacji zadania. To, o co zobaczyli, uwiecznili telefonem komórkowym. Na przesłanych zdjęciach widać stado wróbli, piękne sikorki z żółtymi brzuszkami, szare gołąbki, a nawet malutkiego dzięcioła. Pierwszoklasiści poszli krok dalej. Wspólnie z rodzicami przygotowali ptasią stołówkę. W pobliżu ich domów, w ogródkach i na balkonach zawisły piękne karmniki, wypełnione różnymi ptasimi przysmakami. Zobaczcie sami!

Joanna Saik- nauczycielka klasy 1

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Miejsko-Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych - ONLINE, Korsze 2020

Kuba Mikulski z kl. 6 bierze udział w Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

Prosimy o głosy. Wystarczy dać lajka i zamieścić pozytywny komentarz

Link: https://www.facebook.com/events/226168162194947/?post_id=232717441540019&view=permalink

Za wszystkie oddane głosy bardzo dziękujemy

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Bajeczne Słuchowisko

Dostęp do audiobooków jest bezpłatny, wystarczy wejść na stronę www.bajecznesluchowisko.pl i dokonać rejestracji w prawym górnym rogu strony. Wówczas zyskujemy dostęp do audiobooków z lekturami z zakładki "Lekturowy Zakątek".
Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
KLASOWY TEATRZYK

Podczas zdalnego nauczania uczniowie klasy 1 SP w Garbnie realizowali tematykę związaną z teatrem. W czasie lekcji online pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak wygląda i gdzie znajduje się najbliższy teatr, kto w nim pracuje i jak należy zachować się w teatrze. Poznali i obejrzeli różne rodzaje lalek teatralnych: kukiełki, pacynki, marionetki i lalki cieniowe. Z uwagi na to, że wizyta w teatrze w obecnym czasie jest niemożliwa, pierwszoklasiści  postanowili sami wykonać własne lalki teatralne i wcielić się w role aktorów. Przedstawili online własny teatrzyk kukiełkowy. Wystawili baśń pt. "Kopciuszek" w trochę zmienionej formie. W rolę głównej bohaterki świetnie wcieliła się Lena, a onieśmielonego księcia grał Adam. W sposób odważny i humorystyczny zaprezentował się kowboj Andrzej czyli  Mikołaj, który również pojawił się w baśni. O wrażeniach z balu opowiadała siostra Fruzia, grana przez Julkę, a w rolę złej macochy Kruelli wcieliła się Maja. Wszyscy zaś pozostali uczestnicy przedstawienia (Księżniczka Eliza, Książę Michał, Królewna Śnieżka, Roszpunka, Olaf, Tola,  Pani Kwiatek, Księżniczka Kati, Król Julian, Anielka, Józio i Dziewczynka) pięknie tańczyli podczas balu przy dźwiękach muzyki poważnej Piotra Czajkowskiego. To był pierwszy, ale jakże udany występ. Zabawy teatralne trwały jeszcze długo. Przeniosły się także do domów rodzinnych, gdzie pierwszoklasiści wraz  ze swoimi rodzicami i rodzeństwem w sposób ciekawy i wesoły spędzali długie jesienne wieczory.

Joanna Saik - nauczycielka klasy 1

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ŚWIĘTA TUŻ TUŻ

O tym, że małymi kroczkami zbliżają się najpiękniejsze święta w roku wiedzą na pewno pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Garbnie. W przeddzień wizyty Świętego Mikołaja uczniowie klasy 1 przygotowali w swoich domach buty, po to by rano 6 grudnia znaleźć w nich miły upominek. I tak też się stało. O tym, co otrzymali opowiadali podczas zdalnej lekcji w dniu 7 grudnia 2020r. Wychowawczyni klasy 1 tego dnia zaprezentowała uczniom film opowiadający historię Świętego Mikołaja - biskupa Miry. Dzieci rozwiązywały także online ciekawe mikołajkowe zagadki. Pierwszoklasiści wysłuchali nagrania i uczyli się słów "Piosenki o Mikołaju". Na zakończenie zajęć pokolorowali portret Świętego Mikołaja i przesłali zdjęcia ukazujące ich w mikołajkowych przebraniach.

Wych.Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 6 z 140
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Kwietnia 2021
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Florencjusz,
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Do końca roku zostało 256 dni.
Zodiak: Baran

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 331 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę