List W- M Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Rodzice, Uczniowie i Wychowankowie
Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Po zasłużonym odpoczynku rozpoczynamy nowy rok szkolny – 2019/2020, który wiąże się nie tylko z początkiem wytężonej pracy, ale także z nowymi wyzwaniami, odkryciami, spotkaniami i zawieraniem nowych przyjaźni. W tej rzeczywistości, jak zawsze, niezastąpiony jest Nauczyciel – Wychowawca – Przewodnik, który zapewnia, oprócz wiedzy naukowej, wsparcie i bezpieczeństwo, kształtuje poczucie wartości i wiary we własne siły, ukazuje prawdę, przekazuje mądrość i piękno.
Rok szkolny 2019/2020 jest czasem ważnych rocznic i wydarzeń, do których należy 100. Rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Innym ważnym wydarzeniem roku 1920 jest Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu, który pomimo poniesionej przez społeczność polską mieszkającą na tych terenach porażki udowodnił, że naród polski wytrwale dąży do wolności. Do ważnych wydarzeń roku 1920 należy zaliczyć także Zaślubiny Polski z Morzem oraz narodziny największego z rodu Polaków Karola Wojtyły dzisiaj Świętego Jana Pawła II, z którego ducha narodziła się Solidarność w1980 roku. Przypominanie tych wydarzeń jest dobrą okazją do tego, aby uczestnicząc w uroczystościach podjąć refleksję nad Polską i jej chlubną historią.
Życzę Państwu Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom oraz wszystkim Pracownikom Oświaty zaangażowania i  kreatywności w podnoszeniu i realizacji stawianych
i podejmowanych zadań oraz satysfakcji z osiąganych sukcesów.
Niech udziałem Rodziców będzie dobra współpraca ze szkołami w otwartej i twórczej atmosferze, która przekładać się winna na sukces ich dzieci.
Organom prowadzącym życzę podejmowania najlepszych decyzji, których rezultatem będą optymalne warunki realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkół i placówek.
Niech spełniają się marzenia Uczniów tak, aby czas nauki potrafili łączyć z rozwijaniem różnorakich zainteresowań i przyjaźni co pomoże w podejmowaniu decyzji dalszej nauki, jak też wyboru zawodowego i życiowego.
Wszystkim Państwu zatroskanym o kształt polskiej oświaty, o stan ducha młodego człowieka, o rozwój naukowy i gospodarczy naszej Ojczyzny poprzez naukę i wychowanie
młodzieży życzę owocnej pracy i najlepszych osiągnięć.

Z poważaniem

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Organizacja uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/20 w dniu 2 września 2019r.

  • 7:10 – 7: 45 - zbiórka dzieci przyjeżdzających i przychodzących w szkole,
  • 7:50 – wyjazd autokarami do kościoła uczniów klas młodszych( 0 + 1-3)

wyjście uczniów klas 4-8 do kościoła pod opieką nauczycieli

  • 8: 00 – Msza Święta
  • ok . 9: 10 – rozpoczęcie roku szkolnego  na sali gimnastycznej
  • 9:30 – 10.10 – spotkania w klasach z wychowawcami
  • ok.10.15 – odjazdy

Opieka świetlicowa od momentu przyjazdu dzieci do czasu rozpoczęcia uroczystości na sali gimnastycznej – D. Wołkowiak,

Opieka nad uczniami podczas odjazdów – wychowawcy

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja SP w Garbnie


Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Informujemy, że dla naszej szkoły został wyznaczony nowy Inspektor Ochrony Danych Osobowych, którym jest Pan Łukasz Jara.

Kontakt z nowym Inspektorem możliwy jest pod numerem tel. 533 327 042 oraz adresem email lukasz.jara@gptogatus.pl

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY

31 maja 2019r. był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym pozytywnych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji. Tego dnia nasza szkoła miała swoje 70-te urodziny, które obchodziliśmy bardzo hucznie.

Uroczystości 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, przyjaciół i partnerów szkoły. Rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Garbnie. Była ona odprawiana w intencji wszystkich pracowników, uczniów i absolwentów. Końcowym akcentem tej części obchodów Jubileuszu było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą zmarłych nauczycieli, która znajduje się w budynku parafii – pierwszej lokalizacji naszej szkoły.

Centralnym punktem oficjalnej części obchodów 70-lecia była uroczysta Gala Jubileuszowa, która odbyła się w sali gimnastycznej. Dyrektor Stefania Siewruk-Welens witając przybyłych gości, podkreśliła, że placówka nie miałaby tylu sukcesów, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli. Na zakończenie złożyła serdeczne podziękowania emerytowanym i czynnym pracownikom za pracę i wkład w zdobywanie laurów absolwentów. Na widowni nie zabrakło nikogo, kto w jakikolwiek sposób nie zetknął się ze szkołą w ciągu siedemdziesięciu lat jej istnienia. Nie zabrakło przede wszystkim jej absolwentów, obecnych uczniów i rodziców, aktualnych i byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły, a także jej budowniczych. W uroczystości wzięli udział Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Marek Nowacki – niegdyś nauczyciel historii w naszej szkole, Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski, Sekretarz Łukasz Wiśniewski, radni i sołtysi, dyrektorzy szkół i organizacji kulturalnych z terenu gminy oraz media. Każdy gość otrzymał pamiątkową broszurę z krótką historią naszej szkoły, breloczek i magnes z jej zdjęciem. Gala Jubileuszowa uświetniona została występami artystycznymi przygotowanymi przez uczniów. Nie zabrakło także wielkiego tortu. Było przepięknie! Uroczysta akademia  zakończyła się zaproszeniem do dalszego udziału w obchodach 70-lecia – zwiedzaniu szkoły, oglądaniu galerii i kronik szkolnych czy kącika upamiętniającego historię szkoły pt. „Ze szkolnego lamusa”.

To był niesamowity dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej w Garbnie. Do zobaczenia na kolejnych urodzinach!

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Drodzy Rodzice!

Informujemy, że w dniach od 1 lipca do 16 sierpnia 2019r. w godz. 7:00 – 11:30 dyżur będzie pełnił nasz oddział przedszkolny (bez dowozu dzieci autokarem szkolnym i bez wyżywienia). Rodzice pracujący mogą zgłaszać pobyt dziecka w przedszkolu, w tym czasie do wtorku 18 czerwca 2019r., w sekretariacie szkoły  (nr Tel. 89 754 37 32 ). Dyżur będą pełniły p. M. Kaczmarczyk i A. Walewska.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 6 z 116
Aktualności
free pokerfree poker

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
13 Listopada 2019
Imieniny obchodzą
Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz,
Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn

Do końca roku zostało 49 dni.
Zodiak: Skorpion

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę