Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Garbnie wraz z wychowawczynią Panią Moniką Kaczmarczyk  i opiekunką Panią Anetą Karowską obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

W świetlicy wiejskiej Pani Bibliotekarka zaprezentowała dzieciom misiowych bohaterów z książek i bajek. Przedszkolaki przytulając swoje misie słuchały czytanych wierszyków. Odbyły się zabawy z misiami oraz dzieci wykonały prace plastyczne.

Monika Kaczmarczyk

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

20 listopada 2019r.przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 SP w Garbnie mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne  pt."Królewna Śnieżka". Znaną baśń braci Grimm przedstawili najmłodszym widzom aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa, którzy tego dnia zawitali w progach Biblioteki i Świetlicy Wiejskiej w Garbnie. Celem tego spotkania było wprowadzenie uczniów w świat literatury i wartości, wskazywanie im właściwych wzorców postępowania, a przede wszystkim uczestnictwo w życiu kulturalnym środowiska lokalnego.

Zebrani uczniowie z uwagą śledzili przebieg znanej im baśni. Żywo reagowali na niecne uczynki czarownicy i właściwe zachowania Śnieżki i krasnoludków. Pomimo przestróg dzieci, by nie ufać nieznajomym, Śnieżka zjada zatrute jabłko. Na pomoc przychodzą jej książę i oczywiści przedszkolaki. Wszystko dobrze się kończy. Zwycięża dobro i miłość.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań Iwony Ciunczyk i Danuty Demczuk, które zaprosiły nas na przedstawienie.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Happening

15 listopada 2019roku w naszej szkole miał miejsce happening zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów z kasy VII i VIII. Happening nawiązywał do Międzynarodowego Dnia Tolerancji– jest to święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

E.Lisiczyńska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
20 LISTOPADA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECI Z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Nasz szkoła jest członkiem  Klubu Szkół UNICEF. Postanowiliśmy i tym razem nie pozostawać obojętni i włączyć się w obchody tego pięknego w swoim przeslaniu i idei dnia.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne o prawach dzieci, przedstawiono historię Malali i tekst Konwencji o prawach dziecka. Ale to jeszcze nie wszystko….. .

20 listopada uczniowie i nauczyciele ubrali się w różne odcienie koloru niebieskiego. O godzinie 9.00 wyruszyliśmy,  z przedszkolakami na czele,  pod opieką wychowawców i nauczycieli oraz  pani Dyrektor we wspólnym niebieskim marszu pod hasłem: Marsz#dlakażdegodziecka. Z transparentami i niebieskimi balonami przemaszerowaliśmy przez naszą miejscowość. Zademonstrowaliśmy w ten sposób naszą solidarność z dziećmi żyjącymi w krajach, gdzie ich prawa są łamane lub w ogóle nie istnieją.

Dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Dnia Praw Dziecka w naszej szkole.

Koordynator akcji : Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

18 listopada 2019r. na szóstej godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Humanistów. Miał on na przede wszystkim na celu kształcenie umiejętności wygłaszania, recytacji i interpretacji głosowej tekstów mówionych, doskonalenie dykcji i operowania głosem, a także wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej i narodowej.

W recytatorskie szranki stanęło 10 uczennic z klas IV-VIII, które prezentowały po jednym utworze lirycznym o tematyce patriotycznej. Recytacji wysłuchali uczniowie klasy VIII oraz młodsze dzieci objęte w tym czasie świetlicą. Konkursowe występy oceniało jury w składzie: p. Danuta Wołkowiak, p. Monika Kaczmarczyk i p. Elżbieta Lisiczyńska. Miały one nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ wszystkie recytacje były na wysokim poziomie. Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:

I miejsce – Zuzanna Baranowska z kl. IV – wiersz A. Oppmana „Orlątko”

II miejsce – Julia Małyska kl. V – wiersz M. Konopnickiej „Ojczyzna”

III miejsce – Maja Gaszczyńska kl. VI – wiersz L. Staffa „Pierwsza przechadzka”.

Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, a laureatki dwóch pierwszych miejsc będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu gminnego, który odbędzie się 28 listopada w Łankiejmach. Trzymamy kciuki!

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratuluję przepięknych występów i liczę na Wasz udział w kolejnych edycjach konkursu. Dziękuję niezawodnemu jury, że zgodziło się pełnić tę jakże trudną funkcję.

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 7 z 124
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
18 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda,
Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa,
Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława,
Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 318 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę