REKRUTACJA 2020/21

TRWA REKRUTACJA 2020/2021 DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W GARBNIE

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Show Teatr

Dnia 4 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w widowisku multimedialnym w kinie „Gwiazda” Kętrzynie. Widowisko zostało przygotowane przez „Teatr Show”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w spektaklu pt. „Kot w butach”. Niespodzianka spektaklu polegał na tym, że uczniowie stawali się aktorami, przebierali się w stroje bajkowych postaci. Realizatorzy nagrywali występy dzieci. Maluchom sprawiło to ogromną radość.

Klasy IV – VIII wzięły udział w spektaklu pt. „Legendy polskie – filmowa podróż w czasie”. Interesująca fabuła, która przeniosła nas w czasie do roku 966 i przeplatała wiadomości historyczne z dziejów państwa polskiego z nowinkami technologicznymi czasów obecnych, bardzo podobała się uczniom. Uczniowie brali udział w konkursach na scenie, odpowiadali na różne pytania, wcielali się w role postaci z historii Polski. Było wesoło i pouczająco. Realizatorzy przedstawienia również nagrywali wszystkie występy.

Z nagranych materiałów powstaną filmy, które organizatorzy prześlą do szkoły. Będziemy wspólnie je oglądać.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Międzynarodowy Dzień Pisarzy w szkolnej bibliotece.

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów kilka ciekawych niespodzianek.

Uczniowie klas I-III przez cały tydzień czytali w klasie wiersze Jana Brzechwy. 3 marca reprezentanci poszczególnych klas spotkali się w bibliotece szkolnej aby wziąć udział w konkursie ze znajomości wierszy Jana Brzechwy. Klasę I reprezentowali : Emil Kietliński, Hania Hajduk, Amelka Szachniewicz oraz Paweł Jeziorek. Klasę II reprezentowali: Iga Suwezda, Malwina Siedlecka oraz Maksymilian Biełaga  a klasę III : Hanna Saik i Malwina Wiśniewska. Uczniowie wykazali się bardzo dobra znajomością wierszy Jana Brzechwy, niektóre z nich recytowali z pamięci,rywalizacja była bardzo wyrównana. W końcowym podsumowaniu punktacji wynik rywalizacji był następujący :

I miejsce – klasa III;

II miejsce – klasa I;

III miejsce – klasa II;

Uczniowie klasy IV i VIII wzięli udział w konkursie ze znajomości przeczytanych lektur, klasa IV – znajomość treści „Akademii Pana Kleksa”, uczniowie klasy VIII – „Kamienie na szaniec”. W klasie IV trudno było wyłonić zwycięzcę, ponieważ uczniowie dobrze znali treść lektury. Były  trzy dogrywki. Ostatecznie najlepszą znajomością treści lektury wykazała się Zuzanna Baranowska. W klasie VIII najlepiej treść lektury znała Marta Skrzydel.

Uczniowie klas V, VI i VII przygotowywali plakaty, na których prezentowali sylwetki znanych pisarzy. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

Szanowny Rodzicu!

  • Przypominaj swoim dzieciom  o  przestrzeganiu  podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
  • Nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.
  • Pamiętaj, że jeśli Twoje  dziecko nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
  • Nie organizuj wyjazdów  do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
  • Jeżeli Twoje  dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne,  bezzwłocznie powiadom  najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś  się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
  • Jeżeli Twoje  dziecko jest w wieku  do 8. roku życia, i  nastąpi nieprzewidziane zamknięcie przedszkola lub szkoły przysługuje Ci  zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).
  • Sprawdzaj  na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Numer telefonu do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kętrzynie : 897542140 (sekretariat), ☎/fax 897542141

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Konsultacje

Drodzy rodzice !

W poniedziałek 02.03.2020r., w godzinach 15.00 – 16.00 odbędą się konsultacje  - comiesięczne spotkania indywidualne rodziców z nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 7 z 131
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Października 2020
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Chryzant, Daria,
Inga, Kryspin, Maur, Sambor, Taras,
Teodozjusz, Wilhelmina

Do końca roku zostało 68 dni.
Zodiak: Skorpion

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 249 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę