Spektakl teatralny „Pinokio"

13września 2019r. Biblioteka w Garbnie  zaprosiła dzieci z przedszkola i klas 1-3  na spektakl teatralny „Pinokio” w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego KRAK-ART w Krakowie.

„Pinokio” to spektakl przygotowany na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego. Opowiada historię drewnianego pajacyka, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznawania świata okazują się być bardziej kuszące. Pinokio lekceważy przestrogi Świerszcza i ucieka z domu. Pajacyk spotyka na swojej drodze Kierownika cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Błękitną Wróżkę. Pinokio przekonuje się jednak, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda.

Spektakl bardzo podobał się naszym dzieciom. Dziękujemy p. Iwonie Leszczyńskiej i Danucie Demczuk za zaproszenie i udostępnienie zdjęć.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
DZIEŃ KROPKI

16 września 2019r. już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się do obchodów dnia kreatywności, odwagi i współpracy. W murach naszej szkoły już od rana pojawiały się osoby ubrane w odzież w kropki i kropeczki. Uczniowie na różnych  zajęciach mieli okazję kreatywnie "pobawić  się z kropką". I tak młodsze przedszkolaki ozdobiły kolorowe piłeczki, zaś starsze wykonały wspólnie zakropkowaną gąsienicę. W klasach młodszych panie przeprowadziły również ciekawe zajęcia. W klasie 3 dzieci wyszukiwały miejsca, zwierzęta, przedmioty, w których ukryła się kropka. Następnie zorganizowały wyścigi papierowych kropek oraz wykonały ciekawe prace plastyczne z użyciem wielu kropek.

Świętowała także klasa 4, która na lekcji języka polskiego dokonała burzy mózgów i zebrała wszystkie swoje skojarzenia związane z "solenizantką" kropką, spisując je na tablicy w formie schematu. Niektóre były bardzo oryginalne! Następnie każdy dostał papierową kropkę i stworzył z niej lub na niej rysunek - były czerwone jabłuszka, opona samochodowa, kula ziemska, tarcza zegara, a nawet wieczko od pasztetu. Na koniec każdy uczeń napisał dwa zdania opisujące jego własną kropkę. Czwartoklasiści tego dnia wykazali się ogromną pomysłowością.

Także na zajęciach plastycznych dzieci wyczarowywały z kropki przepiękne obrazy, zaś na lekcjach historii umieściły w kropce najważniejsze ich zdaniem wydarzenia historyczne. Ten nietypowy dzień spędziliśmy kreatywnie i wesoło. Zapraszamy do fotogalerii.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ZUZIA Z KL. VI LAUREATKĄ KONKURSU LITERACKIEGO „LIST DO TATY”

W dniu 19.09.2019r. Zuzanna Lewkowicz uczennica klasy VI udała się wraz ze swoją nauczycielką języka polskiego do siedziby Senator RP Małgorzaty Kopiczko w Ełku, aby odebrać nagrodę za zdobycie II miejsca na etapie okręgowym w piątej edycji konkursu „List do taty” , ogłoszonym przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Świętych Cyryla i Metodego.

W czerwcu, będąc jeszcze w piątej klasie, Zuzia, podobnie jak jej koleżanki i koledzy z klasy, po lekcji języka polskiego na temat roli ojca w rodzinie miała za zadanie napisać pracę na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy)”. Powstały bardzo piękne, refleksyjne i wzruszające prace, które wysłano do Pani Senator, będącej organizatorem etapu okręgowego konkursu „List do taty”.

Na początku września okazało się, że spośród kilkudziesięciu prac, jakie wpłynęły na konkurs, praca Zuzanny Lewkowicz zajęła II miejsce. Na zaproszenie Pani Senator zgłosiłyśmy się po odbiór nagród rzeczowych oraz dyplomów pamiątkowych. Spotkanie w Ełku przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy laureaci poczuli się niezwykle docenieni.

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Spotkanie z policjantem – „Bezpieczna droga do szkoły”

Wraz z nowym rokiem szkolnym policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.

13 września 2019r. gościliśmy w naszej szkole mł. asp. Dariusza Dobrzyńskiego z Komisariatu Policji w Korszach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III oraz oddziału przedszkolnego. Pan policjant mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, drodze bez chodnika prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie  odpowiadali  na pytania pana policjanta, który sprawdzał , jaki jest stan wiedzy naszych uczniów na temat zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.

Organizowanie akcji policji i wdrażanie programów profilaktycznych ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji już od najmłodszych lat.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września 1939 roku atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii – II wojna światowa. Działania wojenne ogarnęły niemal całą Europę, wschodnią i południowo – wschodnią Azję, Afrykę północną, część Bliskiego Wschodu i oceany, a także epizodycznie Amerykę Północną, a nawet Arktykę. Poza większością państw europejskich i ich koloniami w wojnie brały udział także państwa Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Według różnych szacunków wojna pochłonęła od 50 do 78 milionów istnień. W tym roku 1 września obchodzimy 80-lecie wybuchu II wojny światowej.

W środku nocy z 16 na 17 września 1939 roku? Wypełniony został tajny protokół niemiecko-sowieckiego paktu Ribbentrop–Mołotow, zawartego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. Wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny na całej linii przekroczyły granicę z Polską. Oznaczało to jawne pogwałcenie paktu o nieagresji zawartego przez Moskwę i Warszawę w lecie 1932 r. Twierdzenia sowieckich dyplomatów jakoby polski rząd nie istniał, a polskie wojska nie walczyły były oszczerstwem i oczywistym kłamstwem. Tym tragicznym wydarzeniom z historii nasze kraju poświęcone są gazetki na holu szkoły.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 7 z 119
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę