AKCJA „ZŁÓŻ ŻYCZENIA MARSZAŁKOWI”

W związku ze zbliżającą się 151. rocznicą urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego uczniowie klas V-VIII i III gimnazjum tworzyli specjalne kartki okolicznościowe oraz redagowali odpowiednie życzenia.

Nasze działania były nawiązaniem do tradycji II Rzeczpospolitej, kiedy to dzieci w szkołach uczyły się rysować podobizny Józefa Piłsudskiego i wysyłały mu kartki z życzeniami imieninowymi (19 marca) lub urodzinowymi (5 grudnia). Wówczas kult Pierwszego Marszałka szerzył się w całej Polsce i trwa do dziś. Wyrazem tego jest chociażby prawie 100 laurek, które wykonali nasi uczniowie. Prace powstawały podczas zajęć technicznych, natomiast nad treścią życzeń czuwały panie polonistki. Mimo tego uczniowie mogli wykazać się pełną kreatywnością – technika wykonania kartek była dowolna, a życzenia miały być twórczo rozwinięte. Całą akcję poprzedził wykład na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego, który zorganizował pan historyk. Była to świetna okazja do lepszego poznania sylwetki jednego z głównych twórców niepodległości, wszak w tym roku obchodzimy szczególną rocznicę jej odzyskania.

Spośród wszystkich wykonanych kartek wybrano 22, które zostały wysłane na adres Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Mamy nadzieję, że dotrą na czas.

E. Nowińska-Dymek

M. Włodarska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Konsultacje

DRODZY  RODZICE !

Dnia 3 grudnia (poniedziałek) o godzinie 15:00 w szkole odbędą się konsultacje z nauczycielami. Serdecznie zapraszamy.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

23listopada2018r. dzieci z klasy 0 i uczniowie kl. I uczestniczyły w spotkaniu w Bibliotece Wiejskiej z okazji Święta Pluszowego Misia. Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom krótką historię powstania tego święta, następnie dzieci nazywały misie, które były prezentowane na ilustracjach. Nie zabrakło również tańców z misiami przy muzyce. Następnie dzieci wykonały „torbę misia” z gotowych elementów.  Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek – podpłomyk z miodem.

26 listopada 2018 r. uczniowie kl. II i III również uczestniczyli w Święcie Misia w Bibliotece Wiejskiej. Pani bibliotekarka na początku przedstawiła historię misia brunatnego a następnie był guiz. Uczniowie wykonywali „ misie” z płyt CV i gotowych elementów. Na zakończenie spotkania był również podpłomyk z miodem. Obchody Święta Misia wszystkim się podobały.

Alina Walewska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
ŚWIĘTO KREDKI

22 listopada 2018r. klasa „0” obchodziła Święto Kredki. W tym dniu sala przedszkolna została ozdobiona kolorowymi kredkami. Dzieci wykonały kredkę „ papierową”, którą pokolorowały swoimi ulubionymi kolorami. Z wykonanymi kredkami dzieci uczestniczyły w różnych zabawach. Po skończonych zabawach „ papierowe kredki” zawieszone zostały na sznurku jako dekoracja sali. Dzieci były pod wielkim wrażeniem, że z kredką można miło spędzić czas.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dniu 23 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym już dzień wcześniej dziewczyny z  klasy 7 sp. przygotowały specjalną Skrzynkę Pocztową. Uczennice sprzedawały puste koperty dla wszystkich chętnych, którzy chcieli w następnym dniu pozdrowić ulubione osoby. Następnie kupujący pisali kartki z pozdrowieniami, które zaklejali w kopertach. Takie listy były odbierane przez uczennice zajmujące się Skrzynką Pocztową, a następnie w dniu 23 listopada 2018 roku przesyłki  dostarczano  odpowiednim adresatom. Dodatkowo na I piętrze obok pokoju nauczycielskiego ustawiono specjalną tablicę, na której każdy chętny (uczeń i pracownik szkoły) mógł przykleić kolorową karteczkę z anonimowymi lub jawnymi pozdrowieniami do wybranej osoby lub osób. Święto spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Samorząd Uczniowski sprzedał 94 koperty, a na tablicy przyczepiono ogółem 140 kolorowych karteczek.

(Mariusz Sak)

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 


Strona 8 z 108
Aktualności
free pokerfree poker

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę