Spotkanie

W dniu 05 marca 2019 r. o godzinie 15.30 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów ostatnich klas (chodzi o Korsze, Garbno, Łankiejmy, Sątoczno). Spotkanie – organizowane przy współudziale Kuratorium Oświaty w Olsztynie – dotyczyło będzie rekrutacji 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
UWAGA RODZICE !!!!!

Dnia  4.03.2019 r. (poniedziałek) , w godzinach 15.00 – 16.00 odbędą się konsultacje – indywidualne spotkania z nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W dniach 19 i 20 lutego 2019r. przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 ze szkoły w Garbnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Kota. Jak co roku bibliotekarka Pani Iwona Ciunczyk z Filii Bibliotecznej w Garbnie i pracownik Świetlicy Wiejskiej Pani Danuta Demczuk przygotowały najmłodszym ciekawe zajęcia. I tak uczniowie naszej szkoły obejrzeli "kocią" biblioteczkę, usłyszeli wiersze J.Tuwima "Kotek"i  H.Bechlerowej "Dwa Kotki". Poznali wiele ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów kotów oraz obejrzeli ich wybrane rasy. Podczas czytanej opowieści ruchowej uczniowie naśladowali również własnym ciałem kocie ruchy. Na zakończenie zajęć dzieci ozdobiły maskę kota i wykonały pamiątkowe zdjęcia. Składamy gorące podziękowania Paniom Iwonce i Danusi za pięknie przygotowane i poprowadzone zajęcia.

Nauczycielki i uczniowie klas 0-3 SP w Garbnie

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Dnia 22 lutego, w bibliotece szkolnej w Garbnie, odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki. Na uroczystość zaproszono panią dyrektor Stefanię Siewruk – Wellens, panią wicedyrektor – Barbarę Starukiewicz – wychowawczynię klasy I oraz panią Elżbietę Lisiczyńską – nauczyciela wspomagającego w klasie I. Na wstępie bibliotekarka szkolna nawiązała do historii powstania książki – dzieci obejrzały krótką animację na ten temat. Następnie uczniowie poznali historię biblioteki szkolnej w Garbnie. Pani Justyna oprowadziła dzieci po pomieszczeniu bibliotecznym, wyjaśniła jakie książki znajdują się na półkach oraz wskazała dzieciom miejsca w bibliotece, gdzie znajdują się pozycje oraz czasopisma przeznaczone dla tej grupy wiekowej. Dzieci mogły także wykazać się znajomością alfabetu oraz treści bajek i baśni. Po zapoznaniu z regulaminem biblioteki szkolnej, każde dziecko mogło obejrzeć swoją kartę wypożyczeni. Następnie bibliotekarka szkolna odczytała prośby książek skierowane do dzieci  związane z poszanowaniem i kulturą czytelniczą. Po części wstępnej pani Justyna odczytała treść „ przyrzeczenia czytelnika ‘’ a uczniowie obiecali, ze będą przestrzegać złożonej obietnicy.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek,

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą !!!

PRZYRZEKAMY!!!!

Po „przysiędze” nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowankę oraz lizaki.

Na zakończenie uroczystości odbył się konkurs – dzieci odgadywały zagadki związane z książką oraz bohaterami bajek i baśni. Muszę przyznać, że byłam pod wrażeniem znajomości treści wielu bajek.

Przed wyjściem z biblioteki każde dziecko zostało zaproszone do pierwszego wypożyczenia książki.

Gratuluję pierwszoklasistom i mam nadzieję, że ich przygoda z książką właśnie się zaczęła i będzie trwała …………..nieskończenie długo.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
STYPENDIA BURMISTRZA KORSZ

13 lutego 2019 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbyła się uroczystość wręczenia najlepszym uczniom z Gminy Korsze stypendiów naukowych, sportowych i artystycznych za osiągnięcia w poprzednim roku szkolnych. Uczniom towarzyszyli ich rodzice i nauczyciele, a także Dyrektorzy szkół. Burmistrz Ryszard Ostrowski osobiście pogratulował uczniom wręczając dyplomy, listy gratulacyjne i kwiaty. Gmina Korsze kontynuuje program stypendialny od 2007 roku, wspierając wszechstronny rozwój najzdolniejszej młodzieży z naszych szkół. W tym roku ufundowane zostały 52 stypendia. Przeznaczyliśmy na ten cel kwotę  49.560,00 zł.

Uroczystość została uświetniona występami artystycznymi uczniów Szkoły Podstawowej w Łankiejmach, którzy zaprezentowali scenkę przedstawiającą lekcję fizyki. W części finałowej swoje możliwości wokalne pokazały uczennice Szkoły Podstawowej w Korszach – Natalia Szymecka i Aleksandra Tabaka oraz uczennica Szkoły Podstawowej z Garbna Paulina Paluch. Zebrani obejrzeli także występ młodszej grupy turniejowej POWER JUMP prowadzonej przez instruktor Agnieszkę Karusewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Źródło: www.korsze.pl

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 9 z 115
Aktualności
free pokerfree poker

Klub Szkół Unicef

Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
15 Października 2019
Imieniny obchodzą
Brunon, Gościsława, Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa

Do końca roku zostało 78 dni.
Zodiak: Waga

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę