Ku pamięci żołnierzy poległych w II wojnie światowej.

W piątek 25 października 2019 roku klasa 4 wraz z wychowawcą, p. Mariuszem Sakiem, wyjechała na cmentarz komunalny w Kętrzynie, aby przed dniem Wszystkich Świętych uczcić pamięć o polskich żołnierzach, którzy zginęli w czasach II wojny światowej. Uczniowie uprzątnęli grób pułkownika Kazimierza Krauze, dowódcy 24 Wileńskiej Brygady AK, a następnie zapalili znicze. Uczniowie zapalili także znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy polskich, a także zapalili znicz na jednym dodatkowym wybranym przez siebie grobie.

Mariusz Sak.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Pamiętamy

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
WYPRAWA DO LASU

18 października 2019r. przedszkolaki razem ze swoimi opiekunami udali się autokarem do Siemek na spotkanie z Panem leśniczym Arkadiuszem Petruś. Pan leśniczy zapoznał dzieci z budową lasu, zwierzętami w nim mieszkającymi oraz pokazał ślady zwierząt. Były różne zadania do wykonania przez dzieci np. odnalezienie trzech liści wymienionych przez Pana leśniczego lub wskazanie najgrubszego drzewa. Dzieciom bardzo się to podobało. Podsumowaniem wyjazdu było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Maluchy dzielnie sobie radziły z kiełbaskami na patyku. Pogoda nam dopisała, dzieci radosne wróciły do szkoły. Pan leśniczy zaprosił dzieci na dokarmianie zwierząt zimą. Zaproszenie dzieci przyjęły brawami.

Alina Walewska

WYPRAWA DO LASU

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
NOC W SZKOLE

Czy to możliwe, aby uczniowie chętnie i dobrowolnie przyszli do szkoły? Wydaje się, że nie, prawda? A jednak aż 42 uczniów z kl. V i kl. VI zdecydowało się w ubiegły piątek (25 października br.) spędzić całą noc w szkole. Umożliwiły im to wychowawczynie – p. Justyna Komarowska i p. Ewa Nowińska-Dymek – oraz nauczycielka naszej szkoły p. Monika Kaczmarczyk, które zorganizowały imprezę integracyjną pt. „Noc w szkole”.

Uczestnicy nocowania spotkali się o 18.15 w budynku szkoły. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" były dwie sale lekcyjne.

Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieci miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy, a spędzenie nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” pozwoliło sprawdzić charaktery.

Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca.

 

Atrakcje „Nocy w szkole”:

- „Gra o skarb” – zabawa drużynowa, w której poszukiwane były koperty z różnymi zadaniami, jakie miała wykonać grupa. Utrudnieniem były panujące w szkole ciemności, ale na szczęście posiadaliśmy latarki. Wszystkie zadania były punktowane. Walka była bardzo wyrównana, ale zwycięzcami okazała się grupa chłopców z kl. V, którzy wygrali skarb w postaci 2kg cukierków.

- Zawody sportowe i gry drużynowe na sali gimnastycznej.

- Wspólna kolacja – pyszne pizze.

- „Piżamowa rewia mody” – chętne osoby mogły wziąć udział w konkursie i zaprezentować w oryginalny sposób swoje piżamowe przebranie. Zwycięzcami zostali Jakub Mikulski z kl. V oraz Zuzia Lewkowicz z kl. VI, którzy otrzymali dyplomy i czekolady.

- Zabawy przy muzyce, którym towarzyszył kramik zorganizowany przez ucznia kl.V Stasia Lisiczyńskiego, gdzie serwował kakao, popcorn i owoce.

- Seans filmowy – uczniowie obejrzeli trzy filmy: „Hotel Transylwania 2”, „Naznaczony 3” oraz „W 80 dni dookoła świata”.

- Cisza nocna w czasie, której można było usłyszeć straszne opowieści, dowcipy oraz próby bitwy na poduszki. Tak naprawdę przysnęliśmy dopiero przed godziną 4:00, aby parę minut po 6:00 obudzić się i razem posprzątać szkołę po nocnych zabawach.

- od 7.30 uczniów zaczęli odbierać rodzice.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom nocki za miło spędzony czas :)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Ewa Nowińska-Dymek

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019 r. w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste wręczenie nauczycielskich Oscarów "Nauczyciel na 6".

Statuetki zostały przyznane w różnych kategoriach m.in. mistrz humoru, największy autorytet, najlepszy przyjaciel czy też nauczyciel, który prowadzi najciekawsze lekcje. Szóstki i dyplomy wręczały przewodnicząca i viceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Paulina Paluch i Oliwia Kozłowska. Imprezę profesjonalnie poprowadziły konferansjerki z klasy VIII, Paulina Szałkowska oraz Joanna Małyska.

Całą imprezę uświetniły recytatorskie występy uczniów ze szkolnego koła teatralnego,pod kierunkiem p. Basi Starukiewicz oraz grupa taneczna pod opieką p. Małgorzaty Rodziewicz.

Rozstrzygnięty został też konkurs na poziomie klasy 1-3 "Zgadnij kto to?". Uczniowie mieli rozpoznać swoich nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa.

E.Lisiczyńska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 9 z 124
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
18 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda,
Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa,
Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława,
Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 318 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę