SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

W listopadzie 2019r. został ogłoszony w naszej szkole konkurs plastyczny na na„Najładniejszą kartkę świąteczną”. Celem konkursu było podtrzymywanie wśród dzieci bożonarodzeniowej tradycji oraz  zachęcenie ich do wypowiedzi w formie plastycznej. Na konkurs wpłynęło ogółem 65 prac uczniów z przedszkola i klas 1-8. W dniu 16 grudnia 2019r. jury w składzie p.Z.Więcierzewski przewodniczący., p.M.Włodarska i p.E.Nowińska–Dymek rozstrzygnęło konkurs i wybrało najciekawsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrody główne w konkursie ufundowała pani dyrektor Stefania Siewruk-Welens, zaś organizatorzy konkursu p. J.Saik i Z.Więcierzewski nagrodzili wszystkich uczestników słodkim upominkiem.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:  

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

na„Najładniejszą kartkę świąteczną”

PRACE NAGRODZONE

Przedszkolaki

I miejsce– LENA BUKOWSKA  gr.Oa

II miejsce – SZYMON STEFANIAK gr.Ob

III miejsce – KAJA GASZCZYŃSKA gr.Oa

Klasy 1-3

I miejsce– OLIWIA URBANOWICZ kl.3

II miejsce – AGATA SZYMKOWSKA-SAWICKA kl.2

III miejsce – GABRIELA SOBÓTKA kl.2

Klasy 4-8

I miejsce– JULIA MAŁYSKA kl.5

II miejsce – MILENA LASEK kl.5

III miejsce – WIKTORIA ŚWIĘCKA kl.7

Wyróżnienia

1.STANISŁAW LISICZYŃSKI kl.7

2.AMELIA IWANOWSKA kl.6

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone ww uczniom w piątek 20 grudnia 2019r. podczas apelu bożonarodzeniowego.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!

Organizatorzy

J.Saik, Z.Więcierzewski

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
SZLACHETNA PACZKA

W tym roku nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji #szlachetnapaczka. Wybraliśmy rodzinę i przygotowaliśmy paczki, które 7 grudnia dostarczyliśmy bezpośrednio rodzinie. Oto fragment relacji z przedsięwzięcia.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina gdy przyjechaliśmy z paczkami była bardzo wzruszona. Pani Małgosia jak zobaczyła parowar to się ucieszyła, że będzie mogła ugotować swój wymarzony obiad . Pan Sławomir cieszył się razem z żoną a jak otworzył paczkę i zobaczył że są dla niego buty to z wrażenia usiadł i się popłakał.

Słowo od Rodziny

Rodzina nie może uwierzyć, że tyle dostała ciepła od inny osób. Państwo Małgorzata i Sławomir prosili abym złożył życzenia Zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego nowego 2020 Roku .

Słowo od Wolontariusza

Dziękuję w imieniu swoim i rodziny że wybrali Państwo właśnie tą rodzinę. Współpraca była cudowna miła i dziękuję za tyle emocji radości ile podarowaliście Państwo tej rodzinie Pragnę złożyć Państwu najpiękniejsze życzenia, aby te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były dla Was i całej rodziny radosne i rodzinne a Nowy 2020 Rok pomyślny.

Koordynatorkami akcji były p. Monika Kaczmarczyk i Elżbieta Lisiczyńska.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Shrek – baśń o tolerancji.

12 grudnia 2019 roku uczniowie klas 0-III wyjechali do Kętrzyna, aby wziąć udział w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Shrek – baśń o tolerancji”. Baśń przedstawia wędrówkę zielonego, szkaradnego Shreka, który przerażał swym wyglądem wszystkie napotkane osoby, prócz złej czarownicy… Niezwykle wesoły, odważny i bardzo lubiany przez dzieci – osioł – towarzyszył Shrekowi w wędrówkach i pokonaniu rycerza strzegącego królewny.

Szpetny ogr, szkaradna królewna i czarownica odnaleźli spełnienie. Połączyła ich brzydota i ostatecznie przyniosła szczęście, które ujawniło się na bazie akceptacji. Przedstawienie zawierało bardzo ważne przesłanie o tolerancji, poszanowaniu inności, a także wierze we własne możliwości.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Odnaleźć siebie…..

11 grudnia 2019 roku uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w spektaklu w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „ Maska” z Krakowa.

„ Odnaleźć siebie „ to spektakl poruszający problem narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży, ukazujący jak krótka i szybka droga prowadzi do narkomanii i jak trudna jest droga powrotna.

Każdy młody człowiek z radia, telewizji, szkoły wie, że narkotyki są złe. Co więc sprawia, że mimo to po nie sięga? Narkomania zwykle zaczyna się niewinnie. To chęć eksperymentowania, pokazania się przed znajomymi… .

Powinniśmy strzec młodzież przed tym pierwszym doświadczeniem, bo wziąć drugi raz jest wielokrotnie łatwiej niż pierwszy….a potem….

O tym właśnie jest historia Gippi i jej kolegi Wafla… .

Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w rolę głównych bohaterów. Dodatkowym atutem spektaklu było uczestnictwo widowni we fragmentach przedstawienia.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
MIKOŁAJKI

Imieniny świętego Mikołaja są co roku wyczekiwane przez uczniów naszej szkoły. Są doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.

Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej 3-5 latków i  klas 0-III spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono, założyły mikołajkową czapkę,  rogi renifera, mikołajkowe okulary lub opaski.. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi  i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 9 z 128
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
7 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Anna,
Dobiemir, Donat, Donata, Doris, Dorota,
Kajetan

Do końca roku zostało 147 dni.
Zodiak: Lew

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę