27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Poniedziałek 27 stycznia obchodzony jest na całym świecie - również w naszej szkole - jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ten ma przypominać o milionach Żydów zamordowanych w czasie II Wojny Światowej, w eksterminacji zaplanowanej i przeprowadzonej przez hitlerowskie Niemcy. Z tej okazji została przygotowana na holu szkoły gazetka z najważniejszymi wydarzeniami tego okresu. W najbliższym czasie planowany jest seans kina patriotycznego poświęcony tej tematyce.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 17 stycznia  w godz. od 11.00 do godz. 17.00  w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami,  zachęcała do szampańskiej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w rzucaniu woreczków do celu, tańcu w parach z balonem, tańcu wygibańcu czy tańcu z gazetą na głowie. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli drobnymi upominkami oraz słodyczami. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali – Kacper Jaroński z przedszkola oraz Julia Małyska z klasy V. Złoty bilet za najbardziej wystrzałowy strój otrzymała – Malwina Wiaterek z klasy V.

W trakcie trwania zabawy uczniowie mogli kupić ciasta, napoje, spróbować szczęścia w loterii a także zjeść bigos przygotowany przez nasze panie kucharki.

Od godziny 15 odbyła się dyskoteka dla  klas IV-VIII. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami oraz różnymi świecidełkami. Podczas dyskoteki swój układ taneczny zatańczyli chętni uczniowie. Zrobili ogromne wrażenie na pozostałych uczniach. Po godzinie 17.00 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Akcja Tydzień Kolorów - ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA "Uwolnij pozytywne emocje"

Od 13 do 16 stycznia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwie bajkowy świat. Uczniowie i nauczyciele każdego dnia mieli za zadanie ubrać się w określone barwy (czerwony, zielony, żółty, niebieski). Każdego dnia było do wykonania także zadanie specjalne jak: stworzenie "Bukietu pozytywnych emocji", przebranie jednej lub kilku osób z klasy w strój z recyklingu, napisanie wiersza z wyrazami zawierającymi trudności ortograficzne a ostatnim zadaniem było stworzenie szalonej fryzury lub nakrycia głowy (tego dnia w naszej szkole pojawiło się całe mnóstwo niebieskowłosych uczniów. Wszystkie klasy z zaangażowaniem uczestniczyły w zadaniach. Efekty na zdjęciach poniżej. Na wyróżnienie zasługuje grupa  p.Ali Walewskiej, która każdego dnia była w stu procentach ubrana w odpowiedni kolor. Brawo Zerówkowicze!!!

E.L.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
WOSP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

12 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce pieniędzy  na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Paulina Paluch, Oliwka Demczuk, Michalina Rutkowska i nasz kapitan sztabowy Artur Hul - spisaliście się na medal.

Uczniom towarzyszyły nauczycielki p.Agnieszka Liman i p.Ela Lisiczyńska.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Zbiórka na rzecz schroniska w Pudwągach i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Korszach.

W dniach 27.11 – 06.12.2019  w ramach akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Razem na Święta" Samorząd  Uczniowski zorganizował w szkole zbiórkę na rzecz schroniska w Pudwągach i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Korszach.

18 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w wraz z P. Monika Kaczmarczyk i grupą przedszkolaków zawieźli wszystkie zebrane dary do zwierzaczków.

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

E.Lisiczyńska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 9 z 131
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Października 2020
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Chryzant, Daria,
Inga, Kryspin, Maur, Sambor, Taras,
Teodozjusz, Wilhelmina

Do końca roku zostało 68 dni.
Zodiak: Skorpion

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 230 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę