Szanowni Rodzice!

Dnia 1 kwietnia 2019r. w godzinach od 15.00 – 16.00konsultacje dla rodziców. Serdecznie zapraszamy.

Dni 10,11,12  kwietnia  2019r. ( egzamin gimnazjalny) 15,16,17 kwietnia  2019r. ( egzamin klasy ósmej )oraz 18 - 23 kwietnia 2019r. ( wiosenna przerwa świąteczna) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.  Jeśli potrzebują Państwo w tych dniach opieki świetlicowej dla swojego dziecka, prosimy o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy lub telefonicznie w sekretariacie szkoły( nr tel. 89 754 37 32)  do dnia    03 kwietnia 2019r.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
RADOŚNIE POWITALIŚMY WIOSNĘ!

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole temu dniu towarzyszy zawsze wiele emocji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wspólnie świętują, uczestnicząc w różnych zabawach. W szkole jest bardzo kolorowo i radośnie.

W tym roku obchody powitania wiosny na poziomie klas 0-III i przedszkola  rozpoczęło przedstawienie o tematyce wiosennej przygotowane przez uczniów klasy III. Odbył się także konkurs w rozpoznawaniu najwcześniej kwitnących kwiatów. Następnie wszyscy udali się w tradycyjnym  korowodzie, aby spalić Marzannę – kukłę symbolizującą zimę. Towarzyszyło mu głośne skandowanie „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy a wiosnę witamy!”

Natomiast w tym czasie klasy starsze obchodziły Dzień Samorządności. Przez pierwsze trzy godziny lekcyjne wybrani uczniowie zastępowali dyrekcję, pracowników obsługi i część nauczycieli w ich codziennych obowiązkach. Pracom towarzyszyło duże zaangażowanie ze strony młodzieży.

Od czwartej lekcji wszystkie klasy zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie p. Ela Lisiczyńska, we współpracy z innymi nauczycielami, zorganizowała konkurs piosenki karaoke oraz wybory miss i mistera szkoły. Całą imprezę poprzedziła rozgrzewka w postaci „Yoga Challenge” – chętne pary lub trójki osób miały zaprezentować wymyślne figury jogi. Uczestnicy wykazali się wyśmienitą inwencją!

Podczas konkursu karaoke zabrzmiały słynne hity – od rockpolo, przez disco polo, po romantyczne ballady. Wydarzeniem głównym były wspomniane wybory „najpiękniejszych”. W szranki stanęło sześć kandydatek o tytuł miss i tyle samo kandydatów zawalczyło o miano mistera. Zawodników oceniało jury w składzie: p. Wanda Leszczyńska, p. Monika Kaczmarczyk i p. Joanna Cieśluk oraz reprezentantka uczniów – Aniela Stolarczyk z kl. V. Uczestnicy musieli zaprezentować strój szkolny i strój dyskotekowy oraz wziąć udział w szeregu konkurencji, mających ukazać ich urok osobisty, sprawność fizyczną i inteligencję.

Dziewczęta rywalizowały w wiązaniu krawata na czas, wyścigu z książką na głowie i zjedzeniu kawałka cytryny z uśmiechem na twarzy, a chłopcy musieli na czas sparować porozrzucane skarpetki, trzymając w ręku kubek z wodą, a także jak najszybciej przebić balony oraz wzięli udział w wyścigu z jajkiem na łyżce. Ostatnia konkurencja była jednakowa dla wszystkich – należało jak najlepiej zareklamować wylosowany przez siebie produkt, np. długopis, zegarek, mydło, czy polędwicę sopocką. Niektórzy wykazali się wspaniałą pomysłowością!

W czasie przerwy wszystkim uczniom zostały rozdane karty do głosowania na miss i mistera publiczności – każdy mógł wskazać tylko jeden numer. Ostatecznie jury ogłosiło następujące wyniki: MISS Szkoły w Garbnie 2019 została Julia Małyska z kl. IV, a tytuł MISTERA Szkoły w Garbnie 2019 otrzymał Adam Kozłowski z kl. III gimnazjum, który został wybrany także misterem publiczności. Natomiast miss publiczności wybrano Julię Pietrzyk z kl. VIII. Zwycięzcy zostali odznaczeni  przez panią dyrektor okazjonalnymi szarfami i koronami, bądź dyplomami . Wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki.

Zabawa była wyśmienita! Ciekawe co czeka nas na za rok?

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Powitanie wiosny klas 0-3

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
V Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku
PDF Drukuj
 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 13 marca 2019r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który jednocześnie stanowił eliminacje do XXXVII Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.

W etapie szkolnym udział wzięło 22 uczniów reprezentujących klasy I – VIII. Występy oceniało jury w składzie: p. Barbara Starukiewicz, p. Alina Walewska oraz p. Ewa Nowińska-Dymek, które brały pod uwagę opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny podczas prezentowania wiersza. Wszystkie recytacje były na wysokim poziomie i komisja miała nie lada problem. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców:

W kategorii klas I – III

1. miejsce – Hanna Saik kl. II z wierszem D. Wawiłow „O Fabianie”

2. miejsce – Zuzanna Baranowska kl. III z wierszem M. Konopnickiej „Parasol”

3. miejsce – Cezary Szwarc kl. I z wierszem J. Tuwima „Okulary”

 

W kategorii klas IV – VI

1. miejsce – Maja Gaszczyńska kl. V z wierszem L. J. Kerna „Królestwo kotów”

2. miejsce – Milena Chruścińska kl. V z wierszem J. Tuwima „Dwa wiatry”

3. miejsce – Justyna Jakubenas kl. V z wierszem W. Chotomskiej „Dziurki w serze”

 

W kategorii klas VII – VIII

1. miejsce – Marta Skrzydel kl. VII z wierszem W. Szymborskiej „Obmyślam świat”

2. miejsce – Julia Pietrzyk kl. VIII z wierszem K. K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim”

3. miejsce – Paulina Paluch kl. VII z wierszem K. Przerwy-Tetmajera „Ironia”

 

Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomem i nagrodą książkową. Natomiast każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Dodatkowo laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej wezmą udział w eliminacjach miejsko-gminnych, które odbędą się 12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach.

 

Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w konkursie. Jeszcze raz gratulujemy wygranym! Za rok kolejna szansa wzięcia udziału w recytatorskich potyczkach.

 

 

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 9 z 116
Aktualności
free pokerfree poker

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
13 Listopada 2019
Imieniny obchodzą
Arkadiusz, Arkady, Brykcjusz, Eugeniusz,
Jan, Mikołaj, Stanisław, Walentyn

Do końca roku zostało 49 dni.
Zodiak: Skorpion

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę