ANDRZEJKOWE KLIMATY W 6 KLASIE

W wigilię świętego Andrzeja klasa 6 postanowiła kontynuować tradycje i zrobić krok ku poznaniu swojej przyszłości. Niegdyś do wróżb andrzejkowych podchodzono poważnie, dziś są one traktowane z przymrużeniem oka. Dla nas okazały się świetną zabawą.

Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej zorganizowaliśmy sobie ostatkowy poczęstunek. Każdy przyniósł jakiś smakołyk – było bardzo słodko! Później nadszedł czas na wróżby przygotowane przez uczniów. Na pierwszy ogień poszły buty – inicjatorką tej zabawy była Maja G. Wróżenie z butów polega na ustawianiu butów jeden za drugimi i przekładaniu ich od ściany w kierunku progu. Osoba, której but pierwszy dotknie progu, jako pierwsza wyjdzie za mąż lub się ożeni. W naszej klasie padło na Huberta :) Następnie zorganizowane zostały 4 stanowiska z wróżbami. U Justyny J. można było poznać imię przyszłego męża lub żony, celując w imiona wypisane na magicznych sercach. U Michała można było sprawdzić długość swojego życia, obierając jabłka, a u Mai B. dokonać tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i dopatrywania w kształcie zastygłej masy, jakichś przepowiedni. Na koniec u Natalki, można było wylosować swój przyszły zawód. Okazało się, że z klasy wyrośnie kilku kombajnistów, dietetyków, a nawet aktor.

Andrzejki były doskonałą okazją do integracji. Przy stole opowiadaliśmy sobie różne historyjki, wspominaliśmy imprezy andrzejkowe nawet sprzed wielu lat oraz pobawiliśmy się w „gorące krzesełka”. Czas minął w przyjemnej, magicznej atmosferze.

Wychowawczyni kl. 6

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Garbnie wraz z wychowawczynią Panią Moniką Kaczmarczyk  i opiekunką Panią Anetą Karowską obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

W świetlicy wiejskiej Pani Bibliotekarka zaprezentowała dzieciom misiowych bohaterów z książek i bajek. Przedszkolaki przytulając swoje misie słuchały czytanych wierszyków. Odbyły się zabawy z misiami oraz dzieci wykonały prace plastyczne.

Monika Kaczmarczyk

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

20 listopada 2019r.przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 SP w Garbnie mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne  pt."Królewna Śnieżka". Znaną baśń braci Grimm przedstawili najmłodszym widzom aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa, którzy tego dnia zawitali w progach Biblioteki i Świetlicy Wiejskiej w Garbnie. Celem tego spotkania było wprowadzenie uczniów w świat literatury i wartości, wskazywanie im właściwych wzorców postępowania, a przede wszystkim uczestnictwo w życiu kulturalnym środowiska lokalnego.

Zebrani uczniowie z uwagą śledzili przebieg znanej im baśni. Żywo reagowali na niecne uczynki czarownicy i właściwe zachowania Śnieżki i krasnoludków. Pomimo przestróg dzieci, by nie ufać nieznajomym, Śnieżka zjada zatrute jabłko. Na pomoc przychodzą jej książę i oczywiści przedszkolaki. Wszystko dobrze się kończy. Zwycięża dobro i miłość.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań Iwony Ciunczyk i Danuty Demczuk, które zaprosiły nas na przedstawienie.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Happening

15 listopada 2019roku w naszej szkole miał miejsce happening zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów z kasy VII i VIII. Happening nawiązywał do Międzynarodowego Dnia Tolerancji– jest to święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

E.Lisiczyńska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
20 LISTOPADA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECI Z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Nasz szkoła jest członkiem  Klubu Szkół UNICEF. Postanowiliśmy i tym razem nie pozostawać obojętni i włączyć się w obchody tego pięknego w swoim przeslaniu i idei dnia.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne o prawach dzieci, przedstawiono historię Malali i tekst Konwencji o prawach dziecka. Ale to jeszcze nie wszystko….. .

20 listopada uczniowie i nauczyciele ubrali się w różne odcienie koloru niebieskiego. O godzinie 9.00 wyruszyliśmy,  z przedszkolakami na czele,  pod opieką wychowawców i nauczycieli oraz  pani Dyrektor we wspólnym niebieskim marszu pod hasłem: Marsz#dlakażdegodziecka. Z transparentami i niebieskimi balonami przemaszerowaliśmy przez naszą miejscowość. Zademonstrowaliśmy w ten sposób naszą solidarność z dziećmi żyjącymi w krajach, gdzie ich prawa są łamane lub w ogóle nie istnieją.

Dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Dnia Praw Dziecka w naszej szkole.

Koordynator akcji : Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 9 z 126
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
29 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę