DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Każdego roku, dnia 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku również świętowaliśmy wspólnie ten szczególny dzień. Nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice spotkali się 13 października, w sali gimnastycznej naszej szkoły. Z zachowaniem środków ostrożności związanych z panująca pandemią, w bezpiecznych odległościach mogliśmy wspólnie spędzić ten szczególny czas. A było naprawdę miło i wzruszająco….

Pani wicedyrektor Barbara Starukiewicz powitała wszystkich pięknymi słowami skierowanymi do nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów.

Obejrzeliśmy występy artystyczne uczniów klasy III, którzy są członkami Koła Teatralnego prowadzonego przez panią Barbarę Starukiewicz oraz panią Elżbietę Lisiczyńską. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki.

W kolejnej części uroczystości Pani wicedyrektor Barbara Starukiewicz wręczyła nagrody nauczycielom naszej szkoły.

Następnie zostały wręczone „Oskary” dla nauczycieli, którzy zwyciężyli w plebiscycie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pani Elżbieta Lisiczynska.

Podczas uroczystości swoim talentem wokalnym pochwaliła się również uczennica klasy VIII – Wiktoria Bajek.

Całe uroczyste spotkanie prowadziły uczennice : Nikola Balcewicz – przewodnicząca Samorządu Szkolnego oraz Wiktoria Bajek – członek Samorządu Szkolnego.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
List Ministra Edukacji Narodowej

Warszawa, 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Nauczyciele i Wychowawcy,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.

W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami
ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.

O tym, jak ważną rolę odgrywa wychowawczy aspekt pracy nauczyciela, przekonaliśmy się szczególnie w okresie czasowego zawieszenia zajęć. Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach.

Od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.

Wyrażając wdzięczność za Państwa codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, przekazuję również najlepsze życzenia oraz serdeczne pozdrowienia. Życzę Państwu wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
„Najładniejszy różaniec”.

Październik jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej.  Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs pt. „Najładniejszy  różaniec”. Przez prawie miesiąc, dzieci wszystkich klas mogły przynosić swoje różańce wykonane z różnych  materiałów. Konkurs był podzielony na dwie grupy; kl. I-III i IV-VI. W konkursie wzięło udział 29 uczniów.

Dnia 5.10.2020 konkurs został rozstrzygnięty. Jury w składzie: ks. Paweł Biaduń, p.Małgorzata Rodziewicz i p. Zbigniew Więcierzewski wybrało najpiękniejsze--różańce.
Oto wyniki:

Klasy I-III

I miejsce Aleksander Szytek kl. II

II miejsce Emil Kietliński i Paweł Jeziorek kl. II

III miejsce Natalia Gnoińska kl.I

Wyróżnienie Ada Baranowska kl. I i Iga Suwezda kl. III

Kl. IV-VIII

I miejsce Jakub Kietliński kl. V

II miejsce Oliwia Urbanowicz kl. IV

III miejsce Zuzanna Baranowska kl. V

Wyróżnienie Weronika Sadlak kl. IV

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, każdy uczestnik drobny upominek. Gratulujemy pomysłowością wszystkim dzieciom za piękne różańce.

 

 

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
DZIEŃ PAMIĘCI NA LOTNISKU KĘTRZYN-WILAMOWO

We wtorek 6 października br. odbyły się uroczyste obchody Dni Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II z udziałem Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii oraz 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali uczniowie pocztu sztandarowego: Nikola Balcewicz, Gabriela Wiśniewska i Kuba Koziróg.

Po złożeniu wiązanek kwiatów i oddaniu hołdu Wybitnym Polakom, dokonano wpisu w księdze pamiątkowej. W uroczystości uczestniczyli ponadto przedstawiciele innych służb mundurowych, duchowieństwa, organizacji społecznych, władz samorządowych oraz szkół.

Prymas Tysiąclecia w październiku 1953 r. trafił do Stoczka Warmińskiego jako więzień komunistycznej władzy. Po około roku został przewieziony przez służby komunistyczne, poprzez lotnisko Kętrzyn-Wilamowo do nowego miejsca internowania. Wydarzenie to było inspiracją dla dyrekcji lotniska oraz władz samorządowych do postawienia pamiątkowego obelisku, a kilka lat później odsłonięcia kolejnego, z tablicą poświęconą „Janowi Pawłowi II – największemu pielgrzymowi lotniczemu świata”. Odtąd coroczne uroczystości na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo obchodzone są ku czci dwóch wybitnych, zasłużonych dla Polski duchownych: św. Jana Pawła II oraz Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
2 października – Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Drugiego października, w dniu urodzin Mahatmy Gandiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych.

W naszej szkole, z tej okazji powstała na korytarzu szkolnym gazetka tematyczna. Wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki z uczniami na temat różnych form przemocy oraz sposobów zapobiegania przemocy. Wskazali także miejsca, gdzie ofiary przemocy mogą szukać pomocy.

Uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez panie: E. Lisiczyńską i B. Starukiewicz. Dzieci uczyły się o tym, jak być miłym i dobrym i nie sprawiać nikomu przykrości.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 10 z 140
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Kwietnia 2021
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Florencjusz,
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Do końca roku zostało 256 dni.
Zodiak: Baran

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 309 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę