Przygoda z gwiazdami….

5 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się w podroż po gwiezdnych galaktykach. A wszystko dzięki mobilnemu planetarium. Tematyka pokazów dostosowana była do wszystkich grup wiekowych, od przedszkola, po najstarszych uczniów naszej szkoły. Było trochę tajemniczo i zabawnie. Duży , niebieski namiot wzbudził zaciekawienie. A wewnątrz bardzo interesujące zajęcia… .

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Finał II Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej

W Szkole Podstawowej w Łankiejmach odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej  Po raz drugi mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych interpretacji uczniów w prezentacjach wokalnych i recytatorskich poezji wygłaszanej przez dzieci i młodzież ze szkół z gminy Korsze. Po wysłuchaniu wszystkich występujących komisja konkursowa udała się na naradę, a uczniowie w tym czasie mogli posłuchać śpiewu pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Łankiejmach, które umilały piosenką czas oczekiwania na werdykt jury. Panie rozśpiewały publiczność i dzięki temu czas upływał  bardzo szybko. Komisja konkursowa zmagała się z nie lada wyzwaniem, gdyż poziom wszystkich wystąpień był naprawdę wysoki i wyrównany. Po burzliwej i długiej naradzie Szanowne jury w składzie: Pani Izabela Kuncer – przewodnicząca komisji konkursowej, Dyrektor Marta Kragiel, Pani Marta Samsel, Pani Katarzyna Wasilewska, Pan Zbigniew Więcierzewski oraz Pan Jan Obrębski -wyłoniono najlepszych.

W Konkursie Pieśni Patriotycznej;

II m. – grupie wokalnej z piątej klasy.

III m. - Paulina Paluch, uczennica z klasy ósmej

W Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej

I m. – Agata Szymkowska, uczennica klasy drugiej

II m. – Malwina Wiśniewska, uczennica z klasy trzeciej

W kategorii klas: IV – VIIISP:

II m. – Julia Małyska, uczennica klasy czwartej

III m. – Zuzanna Baranowska, uczennica klasy czwartej.

Gratulujemy sukcesów naszym uzdolnionym artystycznie uczniom.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
UWAGA RODZICE !

Dnia 2 grudnia ( poniedziałek) , w godzinach 15.00 – 16.00, odbędą się konsultacje z nauczycielami.

Będą to ostatnie konsultacje w tym roku kalendarzowym, ostatnie też przed grudniową wywiadówką i wystawieniem wstępnych ocen z poszczególnych przedmiotow.

Serdecznie zapraszamy.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Andrzejki klas 0-3

Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest okazją do świetnej zabawy. Czy wszystkie przepowiednie i marzenia dzieci się spełnią czas pokaże. Natomiast  andrzejki okazały się dobrą zabawą, pełną radości i śmiechu.Dzieci z klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych spotkały się na zabawie andrzejkowej, podczas której mogły dowiedzieć się, co czeka je w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć. Dziewczyny z klasy 8: Martyna, Marta, Oliwia, Paulina, Natalia, Maja i Asia przygotowały tradycyjne wróżby andrzejkowe tj. przekłuwanie serduszek z imionami, odkrywanie kubeczków, przyszłych zawodów, losowanie liczb zapisanych w gwiazdach. Po wróżbach odbyły się zabawy andrzejkowe  przeplatane pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem w klasach. Przy tej okazji  dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci a starszym koleżankom za przeprowadzenie wróżb.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ANDRZEJKOWE KLIMATY W 6 KLASIE

W wigilię świętego Andrzeja klasa 6 postanowiła kontynuować tradycje i zrobić krok ku poznaniu swojej przyszłości. Niegdyś do wróżb andrzejkowych podchodzono poważnie, dziś są one traktowane z przymrużeniem oka. Dla nas okazały się świetną zabawą.

Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej zorganizowaliśmy sobie ostatkowy poczęstunek. Każdy przyniósł jakiś smakołyk – było bardzo słodko! Później nadszedł czas na wróżby przygotowane przez uczniów. Na pierwszy ogień poszły buty – inicjatorką tej zabawy była Maja G. Wróżenie z butów polega na ustawianiu butów jeden za drugimi i przekładaniu ich od ściany w kierunku progu. Osoba, której but pierwszy dotknie progu, jako pierwsza wyjdzie za mąż lub się ożeni. W naszej klasie padło na Huberta :) Następnie zorganizowane zostały 4 stanowiska z wróżbami. U Justyny J. można było poznać imię przyszłego męża lub żony, celując w imiona wypisane na magicznych sercach. U Michała można było sprawdzić długość swojego życia, obierając jabłka, a u Mai B. dokonać tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i dopatrywania w kształcie zastygłej masy, jakichś przepowiedni. Na koniec u Natalki, można było wylosować swój przyszły zawód. Okazało się, że z klasy wyrośnie kilku kombajnistów, dietetyków, a nawet aktor.

Andrzejki były doskonałą okazją do integracji. Przy stole opowiadaliśmy sobie różne historyjki, wspominaliśmy imprezy andrzejkowe nawet sprzed wielu lat oraz pobawiliśmy się w „gorące krzesełka”. Czas minął w przyjemnej, magicznej atmosferze.

Wychowawczyni kl. 6

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 10 z 128
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
12 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Andrzej, Euzebiusz, Feliks, Henryk, Jan
Gwalbert, Paweł, Piotr, Tolimir,
Weronika

Do końca roku zostało 173 dni.
Zodiak: Rak

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę