DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku, 30 września obchodzony był Dzień Chłopaka. W naszej szkole imprezy mu towarzyszące odbywały się na poziomie klas. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkości. Na przykład chłopcy z 2 klasy otrzymali wesołe skarbonki-emotki, w klasie 4 wspólnie zjedzono pyszny tort z podobizną męskiej części klasy, która ponadto otrzymała miniśrubokręty do majsterkowania. Natomiast chłopcy z klasy 6 i 7 z inicjatywy swoich pań, zostali wyposażeni w długopisy, a ósmoklasistki wraz z wychowawczynią obdarowały swoich kolegów wesołymi skarpetkami.

Dzień Chłopaka to bardzo sympatyczne święto, które warto pielęgnować. Jeszcze raz życzymy wszystkim dżentelmenom wielu uśmiechów i samych radości.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Całodobowa bezpłatna infolinia

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
ze specjalistami z
Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Pożegnanie lata

W dniu 27 września 2019 roku odbyło się Wesołe Popołudnie „Pożegnanie lata”, które zorganizowali Mariusz Sak, Monika Kaczmarczyk i Ewa Nowińska – Dymek. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 4, 5, 6, 7 i 8. Impreza składała się z następujących elementów:

15.00 – 18.00 – ognisko z kiełbaskami, w trakcie którego dziewczyny zmierzyły się w meczu piłkarskich z chłopakami, w którym pokonały swoich przeciwników 4:2

18.00 – 20.00 – mini dyskoteka, podczas której opiekę nad uczniami sprawowali także wybrani rodzice uczniów oraz pani Elżbieta Lisiczyńska.

Zabawa była bardzo udana i wszyscy miło spędzili piątkowe słoneczne ciepłe popołudnie.

Mariusz Sak.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
W POSZUKIWANIU BARW, ZAPACHÓW I SMAKÓW JESIENI

26 września 2019r.uczniowie klasy 3 pod opieką swojej nauczycielki udali się na wycieczkę przyrodniczą. Jej celem było poszukiwanie barw, zapachów i smaków jesieni. Wyprawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która zachęcała trzecioklasistów do spaceru po nieznanych zakątkach Garbna. W trakcie trwania wycieczki dzieci miały okazję skosztować w ekologicznym ogrodzie przepyszne maliny i  słodkie jabłuszka. Ze smakiem schrupały też okazałą kalarepkę, którą wspólnymi siłami wyciągnęły z grządki w ogródku pani Ani- babci jednej z uczennic klasy 3.Zainteresowanie uczniów wzbudziły rabatka ozdobiona pięknymi astrami, a także ogród obsypany wapnem. W czasie wycieczki uczniowie zbierali też ciekawe okazy przyrodnicze- kolorowe liście, owoce dzikiej róży, jarzębiny, kasztany i żołędzie, które ozdobiły kącik przyrodniczy klasy 3.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Turniej Piłki Nożnej

19 września w hali sportowej, w Korszach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej  dla uczniów urodzonych w latach 2005-2006. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Zuzanna Baranowska, Nikola Balcewicz, Milena Lasek, Julia Małyska, Michalina Rutkowska, Aniela Stolarczyk. W zespole chłopców wystąpili: Damian Choszcz, Kacper Kuś, Michał Łokucijewski, Jakub Mikulski, Jarosław Suwezda, Karol Szytek, Radek Wiśniewski. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, które grały systemem każdy z każdym w swojej grupie.  Po wyrównanych i zaciekłych meczach dziewczęta zajęły drugie miejsce a chłopcy czwarte. Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 10 z 123
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
24 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 343 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę