ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

23listopada2018r. dzieci z klasy 0 i uczniowie kl. I uczestniczyły w spotkaniu w Bibliotece Wiejskiej z okazji Święta Pluszowego Misia. Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom krótką historię powstania tego święta, następnie dzieci nazywały misie, które były prezentowane na ilustracjach. Nie zabrakło również tańców z misiami przy muzyce. Następnie dzieci wykonały „torbę misia” z gotowych elementów.  Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek – podpłomyk z miodem.

26 listopada 2018 r. uczniowie kl. II i III również uczestniczyli w Święcie Misia w Bibliotece Wiejskiej. Pani bibliotekarka na początku przedstawiła historię misia brunatnego a następnie był guiz. Uczniowie wykonywali „ misie” z płyt CV i gotowych elementów. Na zakończenie spotkania był również podpłomyk z miodem. Obchody Święta Misia wszystkim się podobały.

Alina Walewska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
ŚWIĘTO KREDKI

22 listopada 2018r. klasa „0” obchodziła Święto Kredki. W tym dniu sala przedszkolna została ozdobiona kolorowymi kredkami. Dzieci wykonały kredkę „ papierową”, którą pokolorowały swoimi ulubionymi kolorami. Z wykonanymi kredkami dzieci uczestniczyły w różnych zabawach. Po skończonych zabawach „ papierowe kredki” zawieszone zostały na sznurku jako dekoracja sali. Dzieci były pod wielkim wrażeniem, że z kredką można miło spędzić czas.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dniu 23 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym już dzień wcześniej dziewczyny z  klasy 7 sp. przygotowały specjalną Skrzynkę Pocztową. Uczennice sprzedawały puste koperty dla wszystkich chętnych, którzy chcieli w następnym dniu pozdrowić ulubione osoby. Następnie kupujący pisali kartki z pozdrowieniami, które zaklejali w kopertach. Takie listy były odbierane przez uczennice zajmujące się Skrzynką Pocztową, a następnie w dniu 23 listopada 2018 roku przesyłki  dostarczano  odpowiednim adresatom. Dodatkowo na I piętrze obok pokoju nauczycielskiego ustawiono specjalną tablicę, na której każdy chętny (uczeń i pracownik szkoły) mógł przykleić kolorową karteczkę z anonimowymi lub jawnymi pozdrowieniami do wybranej osoby lub osób. Święto spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Samorząd Uczniowski sprzedał 94 koperty, a na tablicy przyczepiono ogółem 140 kolorowych karteczek.

(Mariusz Sak)

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W dniu 16 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W związku z tym Samorząd Uczniowski postanowił zapoznać społeczność uczniowską z tematyką tolerancji i akceptacji innych ludzi.

W trakcie pierwszej lekcji na I piętrze uczennice klasy 7 sp. przygotowały dwie gazetki ukazujące tematykę tolerancji. Jedna gazetka została w połowie nieskończona. Następnie uczennice ogłosiły po wszystkich klasach, aby uczniowie na przerwach wspólnie dokończyli gazetkę. Każdy uczeń mógł na specjalnej tablicy przyczepić kolorową karteczkę, na której napisał z czym mu się kojarzy pojęcie tolerancji. Akcja na przerwach spotkała się z dość dużym zainteresowaniem, także ze strony nauczycieli i pracowników szkoły. Przyklejono ponad 70 kolorowych karteczek.

Na kolejnych lekcjach (2 i 3) przeprowadzona została specjalna ankieta, która sprawdzała wiedzę uczniów na temat tolerancji nie tylko w naszym kraju, ale także w ich najbliższym otoczeniu. Na lekcji siódmej uczniowie klas 7 – 8 sp. i 3g obejrzeli dwa krótkie filmy pt. „Tolerancja” oraz „Zobacz we mnie człowieka”, które poruszały tematykę nietolerancji wobec innych osób oraz problem ludzi niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie.

Ostatnim akcentem obchodów było przedstawienie wyników ankiety uczniowskiej. W ankiecie wzięło udział 95 uczniów, którzy odpowiadali na trzy pytania:

1. Czy uważasz się za osobę tolerancyjną ?

Aż 93 % uczniów określiło się jako osoba tolerancyjna.

2. Czy Polacy są narodem tolerancyjnym wobec innych narodów, kultur i religii ?

Tylko 76 % uczniów uznało, że Polacy są narodem tolerancyjnym.

3. Czy dostrzegasz na co dzień w swoim otoczeniu postawy przejawiające się brakiem tolerancji wobec drugiego człowieka ?

Aż 73 % uczniów przyznało, że dostrzega na co dzień takie postawy w swoim otoczeniu.

Na koniec lekcji odbyła się krótka dyskusja, podczas której próbowano wspólnie wypracować metody zapobiegania postawom przejawiającym agresję i nietolerancję wobec innych ludzi.

(Mariusz Sak)

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Sukces SP Garbno na Turnieju Wojewódzkim w Olsztynie.

W dniu 10 listopada 2018 roku odbył się w Olsztynie Wojewódzki Turniej Proobronny pod patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich rywalizowali w kilku konkurencjach.

O godzinie 10.00 przeprowadzono konkurs wiedzy historycznej na temat walk Polaków o niepodległość (1864 – 1918). W dalszej części dnia młodzież została przewieziona na strzelnicę LOK w Olsztynie, gdzie odbyły się konkurencje siłowo – sprawnościowe. Rzucano granatem do celu, strzelano z broni pneumatycznej oraz biegano na orientację. W trakcie biegu należało także przenieść na odległość skrzynkę z amunicją, przenieść rannego na noszach oraz opatrzyć złamanie i krwotok.

W trakcie zawodów, oczekując na start można było zjeść smaczną grochówkę wydawaną z wojskowego kotła. Wieczorem odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników, uświetniona występem klasy wojskowej olsztyńskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Nasza szkoła była jedyną placówką z poziomu szkół podstawowych i gimnazjalnych, która reprezentowała naszą gminę i powiat.  Odnieśliśmy ogromny sukces:

I msc. indywidualnie i puchar w kategorii: strzelanie z broni pneumatycznej - Norbert Ramotowski z klasy 8.
II msc. drużynowo w kategorii strzelanie z broni pneumatycznej.
II msc. drużynowo w biegu na orientację.
IV msc. drużynowo ogólnie w całym Turnieju.

W skład drużyny z Garbna wchodzili: opiekun Mariusz Sak oraz uczniowie kl. 8: Dawid Baran, Norbert Ramotowski i Patryk Szachniewicz. 

Gratulujemy !

Mariusz Sak 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 


Strona 10 z 110
Aktualności
free pokerfree poker

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
26 Maja 2019
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę