II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

18 listopada 2019r. na szóstej godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Humanistów. Miał on na przede wszystkim na celu kształcenie umiejętności wygłaszania, recytacji i interpretacji głosowej tekstów mówionych, doskonalenie dykcji i operowania głosem, a także wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej i narodowej.

W recytatorskie szranki stanęło 10 uczennic z klas IV-VIII, które prezentowały po jednym utworze lirycznym o tematyce patriotycznej. Recytacji wysłuchali uczniowie klasy VIII oraz młodsze dzieci objęte w tym czasie świetlicą. Konkursowe występy oceniało jury w składzie: p. Danuta Wołkowiak, p. Monika Kaczmarczyk i p. Elżbieta Lisiczyńska. Miały one nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ wszystkie recytacje były na wysokim poziomie. Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:

I miejsce – Zuzanna Baranowska z kl. IV – wiersz A. Oppmana „Orlątko”

II miejsce – Julia Małyska kl. V – wiersz M. Konopnickiej „Ojczyzna”

III miejsce – Maja Gaszczyńska kl. VI – wiersz L. Staffa „Pierwsza przechadzka”.

Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, a laureatki dwóch pierwszych miejsc będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu gminnego, który odbędzie się 28 listopada w Łankiejmach. Trzymamy kciuki!

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratuluję przepięknych występów i liczę na Wasz udział w kolejnych edycjach konkursu. Dziękuję niezawodnemu jury, że zgodziło się pełnić tę jakże trudną funkcję.

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
BRALIŚMY UDZIAŁ W AKCJI #SzkołaDoHymnu

Akcja „Szkoła do hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem było włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY I

W miniony piątek (08.11.2019r.) na drugiej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez klasę V. Miał on uroczysty i podniosły charakter.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, występujący uczniowie przedstawili chronologiczną historię walk o niepodległość naszego kraju. Oprócz bogatego w fakty historyczne komentarza, mogliśmy wysłuchać pięknie wyrecytowanych wierszy o Polsce i bohaterach narodowych oraz wspólnie zaśpiewać kilka najpopularniejszych pieśni patriotycznych.

Następnie głos zabrali pierwszoklasiści, którzy w krótkim programie artystycznym zaprezentowali czego będą uczyć się w szkole oraz jakimi uczniami pragną zostać. Po ich występie miało miejsce uroczyste ślubowanie, a zaraz potem Pani dyrektor Stefania Siewruk-Welens ogromnym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia naszej szkoły. Natomiast wychowawczyni - p. Małgorzata Rodziewicz – wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Nie zabrakło także prezentów od rodziców, przedszkolaków oraz starszych kolegów i koleżanek z kl. 2 i 3.

Podsumowaniem uroczystości było wystąpienie pani dyrektor, która w kilku słowach zwróciła się do pierwszoklasistów i  ich rodziców, życząc samych sukcesów edukacyjnych i radości ze zdobywania wiedzy oraz podziękowała zaangażowanym uczniom i nauczycielom za przedstawienie tak pięknej lekcji historii i patriotyzmu, w której mogliśmy uczestniczyć.

Swoich wychowanków wspaniale przygotowała p. Justyna Komarowska, przy pomocy organizacyjnej p. Ewy Nowińskiej-Dymek, p. Małgorzaty Włodarskiej, p. Zbigniewa Więcierzewskiego oraz p. Wiesława Borówko.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ŚNIADANIE DAJE MOC

W ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” 6 i 7 listopada 2019r. w naszej szkole zorganizowano wspólne śniadanie dla dzieci.

Tego dnia grupy przedszkolne i klasy 1-3 dowiedziały się, jak powinien wyglądać najważniejszy pierwszy posiłek dnia oraz dlaczego jest tak ważny dla zdrowia.

Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali zdrowe produkty, z których wspólnie przyrządzili śniadanie bogate w witaminy.

Wszyscy z entuzjazmem przystąpili do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych kanapek. Taki poczęstunek był dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach panował uśmiech i zachwyt.

Alina Walewska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Szkoła do hymnu

Warszawa, 28 października 2019 r.

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych,

Nauczyciele, Uczniowie,

 

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska
po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

 

W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju,
a także polskie szkoły za granicą w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne.

 

Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja „Rekord dla Niepodległej”, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W ponad 24 tysiącach szkół w Polsce
i placówkach polonijnych na całym świecie uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Inicjatywa wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele zdjęć i filmów dokumentujących to radosne świętowanie. Tego dnia miliony uczniów i nauczycieli w kraju i za granicą tworzyło piękną, patriotyczną wspólnotę, dając wyraz dumy z bycia Polakami.

 

Chciałbym, aby ta wspaniała inicjatywa była kontynuowana także w tym roku szkolnym. Wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do włączenia się
w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

Zależy mi także na tym, aby w przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze szkół polonijnych na całym świecie. Wszystkie szkoły, które zgłoszą swój udział w akcji, będą mogły pobrać pamiątkowy dyplom.

Zachęcam do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.

 

Szczegóły dotyczące sposobu zgłoszenia szkoły oraz dodatkowe informacje na temat akcji znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Bądźmy razem w tym dniu!

Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

 

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 10 z 126
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
2 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Efrem, Erazm, Eugeniusz, Marcelin,
Maria, Marianna, Mikołaj, Nicefor,
Piotr, Racisław

Do końca roku zostało 213 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę