Happening

15 listopada 2019roku w naszej szkole miał miejsce happening zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów z kasy VII i VIII. Happening nawiązywał do Międzynarodowego Dnia Tolerancji– jest to święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

E.Lisiczyńska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
20 LISTOPADA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECI Z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Nasz szkoła jest członkiem  Klubu Szkół UNICEF. Postanowiliśmy i tym razem nie pozostawać obojętni i włączyć się w obchody tego pięknego w swoim przeslaniu i idei dnia.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne o prawach dzieci, przedstawiono historię Malali i tekst Konwencji o prawach dziecka. Ale to jeszcze nie wszystko….. .

20 listopada uczniowie i nauczyciele ubrali się w różne odcienie koloru niebieskiego. O godzinie 9.00 wyruszyliśmy,  z przedszkolakami na czele,  pod opieką wychowawców i nauczycieli oraz  pani Dyrektor we wspólnym niebieskim marszu pod hasłem: Marsz#dlakażdegodziecka. Z transparentami i niebieskimi balonami przemaszerowaliśmy przez naszą miejscowość. Zademonstrowaliśmy w ten sposób naszą solidarność z dziećmi żyjącymi w krajach, gdzie ich prawa są łamane lub w ogóle nie istnieją.

Dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Dnia Praw Dziecka w naszej szkole.

Koordynator akcji : Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

18 listopada 2019r. na szóstej godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Humanistów. Miał on na przede wszystkim na celu kształcenie umiejętności wygłaszania, recytacji i interpretacji głosowej tekstów mówionych, doskonalenie dykcji i operowania głosem, a także wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej i narodowej.

W recytatorskie szranki stanęło 10 uczennic z klas IV-VIII, które prezentowały po jednym utworze lirycznym o tematyce patriotycznej. Recytacji wysłuchali uczniowie klasy VIII oraz młodsze dzieci objęte w tym czasie świetlicą. Konkursowe występy oceniało jury w składzie: p. Danuta Wołkowiak, p. Monika Kaczmarczyk i p. Elżbieta Lisiczyńska. Miały one nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ wszystkie recytacje były na wysokim poziomie. Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:

I miejsce – Zuzanna Baranowska z kl. IV – wiersz A. Oppmana „Orlątko”

II miejsce – Julia Małyska kl. V – wiersz M. Konopnickiej „Ojczyzna”

III miejsce – Maja Gaszczyńska kl. VI – wiersz L. Staffa „Pierwsza przechadzka”.

Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, a laureatki dwóch pierwszych miejsc będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu gminnego, który odbędzie się 28 listopada w Łankiejmach. Trzymamy kciuki!

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratuluję przepięknych występów i liczę na Wasz udział w kolejnych edycjach konkursu. Dziękuję niezawodnemu jury, że zgodziło się pełnić tę jakże trudną funkcję.

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
BRALIŚMY UDZIAŁ W AKCJI #SzkołaDoHymnu

Akcja „Szkoła do hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem było włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY I

W miniony piątek (08.11.2019r.) na drugiej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez klasę V. Miał on uroczysty i podniosły charakter.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, występujący uczniowie przedstawili chronologiczną historię walk o niepodległość naszego kraju. Oprócz bogatego w fakty historyczne komentarza, mogliśmy wysłuchać pięknie wyrecytowanych wierszy o Polsce i bohaterach narodowych oraz wspólnie zaśpiewać kilka najpopularniejszych pieśni patriotycznych.

Następnie głos zabrali pierwszoklasiści, którzy w krótkim programie artystycznym zaprezentowali czego będą uczyć się w szkole oraz jakimi uczniami pragną zostać. Po ich występie miało miejsce uroczyste ślubowanie, a zaraz potem Pani dyrektor Stefania Siewruk-Welens ogromnym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia naszej szkoły. Natomiast wychowawczyni - p. Małgorzata Rodziewicz – wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Nie zabrakło także prezentów od rodziców, przedszkolaków oraz starszych kolegów i koleżanek z kl. 2 i 3.

Podsumowaniem uroczystości było wystąpienie pani dyrektor, która w kilku słowach zwróciła się do pierwszoklasistów i  ich rodziców, życząc samych sukcesów edukacyjnych i radości ze zdobywania wiedzy oraz podziękowała zaangażowanym uczniom i nauczycielom za przedstawienie tak pięknej lekcji historii i patriotyzmu, w której mogliśmy uczestniczyć.

Swoich wychowanków wspaniale przygotowała p. Justyna Komarowska, przy pomocy organizacyjnej p. Ewy Nowińskiej-Dymek, p. Małgorzaty Włodarskiej, p. Zbigniewa Więcierzewskiego oraz p. Wiesława Borówko.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 2 z 119
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
7 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało 25 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę