DZIEŃ PAMIĘCI NA LOTNISKU KĘTRZYN-WILAMOWO

We wtorek 6 października br. odbyły się uroczyste obchody Dni Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II z udziałem Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii oraz 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali uczniowie pocztu sztandarowego: Nikola Balcewicz, Gabriela Wiśniewska i Kuba Koziróg.

Po złożeniu wiązanek kwiatów i oddaniu hołdu Wybitnym Polakom, dokonano wpisu w księdze pamiątkowej. W uroczystości uczestniczyli ponadto przedstawiciele innych służb mundurowych, duchowieństwa, organizacji społecznych, władz samorządowych oraz szkół.

Prymas Tysiąclecia w październiku 1953 r. trafił do Stoczka Warmińskiego jako więzień komunistycznej władzy. Po około roku został przewieziony przez służby komunistyczne, poprzez lotnisko Kętrzyn-Wilamowo do nowego miejsca internowania. Wydarzenie to było inspiracją dla dyrekcji lotniska oraz władz samorządowych do postawienia pamiątkowego obelisku, a kilka lat później odsłonięcia kolejnego, z tablicą poświęconą „Janowi Pawłowi II – największemu pielgrzymowi lotniczemu świata”. Odtąd coroczne uroczystości na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo obchodzone są ku czci dwóch wybitnych, zasłużonych dla Polski duchownych: św. Jana Pawła II oraz Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

   

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowanomXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
DZIEŃ PAMIĘCI NA LOTNISKU KĘTRZYN-WILAMOWO

PDF Drukuj
 
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Października 2020
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 265 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę