„Symbol Niepodległej – przygotowanie projektu graficznego”

W dniach od 22 października do 23 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Garbnie odbył się zorganizowany przez nauczyciela plastyki konkurs pt. „Symbol Niepodległej – przygotowanie projektu graficznego”. Do udziału w nim zaproszono uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Przedmiotem konkursu było stworzenie projektu graficznego obrazującego Niepodległą w formacie A4 na papierze, wykonanego  wybraną przez uczestników techniką plastyczną. Do głównych celów konkursu należało zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania, oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności projektowania znaków plastycznych. Intencją organizatora było  włączenie społeczności szkolnej w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tworzenie projektu graficznego miało również przybliżyć historię i bohaterów walki o niepodległość, a także zwrócić uwagę na symbolikę, która towarzyszyła Polakom w czasach wojny i pokoju.

Podczas oceny zwracano szczególną uwagę na oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej przez uczestników pracy.

Pierwsze miejsce zajęła praca Zuzanny Iwańskiej z klasy 3 gimnazjum, przedstawiająca czerwony odcisk palca  (linie papilarne) na białym tle. Projekt charakteryzuje się dużą dojrzałością plastyczną. Uczennica w syntetyczny prosty sposób, mówi nam o naszej niepowtarzalności, symbolizowanej przez linie papilarne. Jednocześnie ich czerwona barwa nawiązuje do przelewanej krwi w walkach Polaków o niepodległość. Użycie tylko białej i czerwonej kolorystyki w symboliczny sposób nawiązuje do barw narodowych. Wyróżniono również prace uczniów: Roksana Puchta klasa 6, Czajkowska Paulina kl. 3 gim., Natalia Bakon kl. 5.

   

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowanomXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
„Symbol Niepodległej – przygotowanie projektu graficznego”

PDF Drukuj
 
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 347 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę