PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Dnia 22 lutego, w bibliotece szkolnej w Garbnie, odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki. Na uroczystość zaproszono panią dyrektor Stefanię Siewruk – Wellens, panią wicedyrektor – Barbarę Starukiewicz – wychowawczynię klasy I oraz panią Elżbietę Lisiczyńską – nauczyciela wspomagającego w klasie I. Na wstępie bibliotekarka szkolna nawiązała do historii powstania książki – dzieci obejrzały krótką animację na ten temat. Następnie uczniowie poznali historię biblioteki szkolnej w Garbnie. Pani Justyna oprowadziła dzieci po pomieszczeniu bibliotecznym, wyjaśniła jakie książki znajdują się na półkach oraz wskazała dzieciom miejsca w bibliotece, gdzie znajdują się pozycje oraz czasopisma przeznaczone dla tej grupy wiekowej. Dzieci mogły także wykazać się znajomością alfabetu oraz treści bajek i baśni. Po zapoznaniu z regulaminem biblioteki szkolnej, każde dziecko mogło obejrzeć swoją kartę wypożyczeni. Następnie bibliotekarka szkolna odczytała prośby książek skierowane do dzieci  związane z poszanowaniem i kulturą czytelniczą. Po części wstępnej pani Justyna odczytała treść „ przyrzeczenia czytelnika ‘’ a uczniowie obiecali, ze będą przestrzegać złożonej obietnicy.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek,

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą !!!

PRZYRZEKAMY!!!!

Po „przysiędze” nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowankę oraz lizaki.

Na zakończenie uroczystości odbył się konkurs – dzieci odgadywały zagadki związane z książką oraz bohaterami bajek i baśni. Muszę przyznać, że byłam pod wrażeniem znajomości treści wielu bajek.

Przed wyjściem z biblioteki każde dziecko zostało zaproszone do pierwszego wypożyczenia książki.

Gratuluję pierwszoklasistom i mam nadzieję, że ich przygoda z książką właśnie się zaczęła i będzie trwała …………..nieskończenie długo.

Justyna Komarowska

   

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowanomXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

PDF Drukuj
 
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 319 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę