RADOŚNIE POWITALIŚMY WIOSNĘ!

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole temu dniu towarzyszy zawsze wiele emocji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wspólnie świętują, uczestnicząc w różnych zabawach. W szkole jest bardzo kolorowo i radośnie.

W tym roku obchody powitania wiosny na poziomie klas 0-III i przedszkola  rozpoczęło przedstawienie o tematyce wiosennej przygotowane przez uczniów klasy III. Odbył się także konkurs w rozpoznawaniu najwcześniej kwitnących kwiatów. Następnie wszyscy udali się w tradycyjnym  korowodzie, aby spalić Marzannę – kukłę symbolizującą zimę. Towarzyszyło mu głośne skandowanie „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy a wiosnę witamy!”

Natomiast w tym czasie klasy starsze obchodziły Dzień Samorządności. Przez pierwsze trzy godziny lekcyjne wybrani uczniowie zastępowali dyrekcję, pracowników obsługi i część nauczycieli w ich codziennych obowiązkach. Pracom towarzyszyło duże zaangażowanie ze strony młodzieży.

Od czwartej lekcji wszystkie klasy zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie p. Ela Lisiczyńska, we współpracy z innymi nauczycielami, zorganizowała konkurs piosenki karaoke oraz wybory miss i mistera szkoły. Całą imprezę poprzedziła rozgrzewka w postaci „Yoga Challenge” – chętne pary lub trójki osób miały zaprezentować wymyślne figury jogi. Uczestnicy wykazali się wyśmienitą inwencją!

Podczas konkursu karaoke zabrzmiały słynne hity – od rockpolo, przez disco polo, po romantyczne ballady. Wydarzeniem głównym były wspomniane wybory „najpiękniejszych”. W szranki stanęło sześć kandydatek o tytuł miss i tyle samo kandydatów zawalczyło o miano mistera. Zawodników oceniało jury w składzie: p. Wanda Leszczyńska, p. Monika Kaczmarczyk i p. Joanna Cieśluk oraz reprezentantka uczniów – Aniela Stolarczyk z kl. V. Uczestnicy musieli zaprezentować strój szkolny i strój dyskotekowy oraz wziąć udział w szeregu konkurencji, mających ukazać ich urok osobisty, sprawność fizyczną i inteligencję.

Dziewczęta rywalizowały w wiązaniu krawata na czas, wyścigu z książką na głowie i zjedzeniu kawałka cytryny z uśmiechem na twarzy, a chłopcy musieli na czas sparować porozrzucane skarpetki, trzymając w ręku kubek z wodą, a także jak najszybciej przebić balony oraz wzięli udział w wyścigu z jajkiem na łyżce. Ostatnia konkurencja była jednakowa dla wszystkich – należało jak najlepiej zareklamować wylosowany przez siebie produkt, np. długopis, zegarek, mydło, czy polędwicę sopocką. Niektórzy wykazali się wspaniałą pomysłowością!

W czasie przerwy wszystkim uczniom zostały rozdane karty do głosowania na miss i mistera publiczności – każdy mógł wskazać tylko jeden numer. Ostatecznie jury ogłosiło następujące wyniki: MISS Szkoły w Garbnie 2019 została Julia Małyska z kl. IV, a tytuł MISTERA Szkoły w Garbnie 2019 otrzymał Adam Kozłowski z kl. III gimnazjum, który został wybrany także misterem publiczności. Natomiast miss publiczności wybrano Julię Pietrzyk z kl. VIII. Zwycięzcy zostali odznaczeni  przez panią dyrektor okazjonalnymi szarfami i koronami, bądź dyplomami . Wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki.

Zabawa była wyśmienita! Ciekawe co czeka nas na za rok?

   

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowanomXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
RADOŚNIE POWITALIŚMY WIOSNĘ!

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
 
Aktualności
free pokerfree poker

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
17 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 180 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę