ANDRZEJKOWE KLIMATY W 6 KLASIE

W wigilię świętego Andrzeja klasa 6 postanowiła kontynuować tradycje i zrobić krok ku poznaniu swojej przyszłości. Niegdyś do wróżb andrzejkowych podchodzono poważnie, dziś są one traktowane z przymrużeniem oka. Dla nas okazały się świetną zabawą.

Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej zorganizowaliśmy sobie ostatkowy poczęstunek. Każdy przyniósł jakiś smakołyk – było bardzo słodko! Później nadszedł czas na wróżby przygotowane przez uczniów. Na pierwszy ogień poszły buty – inicjatorką tej zabawy była Maja G. Wróżenie z butów polega na ustawianiu butów jeden za drugimi i przekładaniu ich od ściany w kierunku progu. Osoba, której but pierwszy dotknie progu, jako pierwsza wyjdzie za mąż lub się ożeni. W naszej klasie padło na Huberta :) Następnie zorganizowane zostały 4 stanowiska z wróżbami. U Justyny J. można było poznać imię przyszłego męża lub żony, celując w imiona wypisane na magicznych sercach. U Michała można było sprawdzić długość swojego życia, obierając jabłka, a u Mai B. dokonać tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i dopatrywania w kształcie zastygłej masy, jakichś przepowiedni. Na koniec u Natalki, można było wylosować swój przyszły zawód. Okazało się, że z klasy wyrośnie kilku kombajnistów, dietetyków, a nawet aktor.

Andrzejki były doskonałą okazją do integracji. Przy stole opowiadaliśmy sobie różne historyjki, wspominaliśmy imprezy andrzejkowe nawet sprzed wielu lat oraz pobawiliśmy się w „gorące krzesełka”. Czas minął w przyjemnej, magicznej atmosferze.

Wychowawczyni kl. 6

   

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowanomXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
ANDRZEJKOWE KLIMATY W 6 KLASIE

PDF Drukuj
 
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
5 Czerwca 2020
Międzynarodowy Dzień Ochrony
Środowiska
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobrociech, Dobromir,
Dobrymir, Nikanor, Waleria, Walter

Do końca roku zostało 210 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę