Narodowe Czytanie 2020

Dnia 9 września biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem języka polskiego, już kolejny raz przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „ Narodowe Czytanie”. Akcja mająca na celu przybliżenie największych dzieł literatury polskiej objęta jest patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Andrzeja Dudy oraz jego małżonki.

W tym roku wybrano do czytania „ Balladynę” Juliusza Słowackiego. Narodowe czytanie z udziałem pary prezydenckiej oraz wielu znanych i cenionych artystów sceny polskiej, odbyło się 5 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

W naszej szkole także czytaliśmy ten utwór. Ze względów bezpieczeństwa czytanie lektury odbyło się w klasach. Uczennice klasy VI – Julia Małyska, Nikola Balcewicz, Michalina Rutkowska oraz Milena Lasek , przygotowały słowo wstępne, w którym zaprezentowały historię Narodowego Czytania w Polsce. Julia odczytała list  Prezydenta do Polaków, w którym pan Andrzej Duda zachęca do czytania dzieł polskiej literatury. Michalina opowiedziała o idei tej akcji a Nikola oraz Milena, krótko przedstawiły tematykę i treść utworu. Następnie polonistka, pani Małgorzata Assanowicz – Walesiak odczytała w każdej klasie wybrany fragment „ Balladyny”. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy znaczek Narodowego Czytania 2020.

Justyna Komarowska

Małgorzata Assanowicz - Walesiak

Napisz pierwszy komentarz
Narodowe Czytanie 2020

PDF Drukuj
 
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Października 2020
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 248 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę