27 stycznia 2021 – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu (International Day of Commemoration in Memory of the Victims of the Holocaust) to święto obchodzone co roku w dniu 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku, by uczcić pamięć 6 milionów Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej przez hitlerowskie Niemcy. Obchody tego dnia odbywają się na całym świecie. Dzień ten czci pamięć narodu żydowskiego, których przedstawiciele ginęli w masowych egzekucjach, w gettach i obozach zagłady, takich jak Auschwitz-Birkenau (Oświęcim-Brzezinka) a także podczas powstania w getcie warszawskim w 1943 roku.

Mariusz Sak

Napisz pierwszy komentarz
27 stycznia 2021 – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

PDF Drukuj
 
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
24 Lutego 2021
Imieniny obchodzą
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej, Piotr

Do końca roku zostało 311 dni.
Zodiak: Ryba

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 427 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę