Opis kompletu sztandaroweg dla naszej szkoły

PDF Drukuj

Zatwierdzenie sztandaru odbywa się na podstawie art. 18 ust. 1 z 08.03.1990 roku (O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM – DZ. U. 1996 r. 13 p 7,4) oraz STATUTU SZKOLNEGO – KURATORIUM

Lp.

ELEMENT SZTANDARU

OPIS

1

Płat sztandaru

AWERS

(strona główna)

Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie prostokąta o rozmiarach 100x110 cm podzielona poziomo na białe i czerwone pole o rozmiarze 50x110 cm. Na tej stronie płata znajduje się wizerunek orła białego na tarczy herbowej, czerwonej wysokości 40 cm w złotej bordiurze (ramie) wg ustaleń Dziennika Ustaw. Orzeł wys. 30 cm, haftowany srebrnym szychem – korona, dziób i szpony haftowane złotym szychem.

2

Płat sztandaru

REWERS

(strona odwrotna)

Płat sztandaru stanowi tkanina o wymiarze 100x110 cm, której kolor i tekst ustala się zgodnie z potrzebami i imieniem szkoły. Całość wykończona frędzlami złotymi.

3

Głowica sztandaru

Głowica sztandaru jest wykonana z białego metalu i składa się z Godła Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie złotej i stanowi zwieńczenie drzewca sztandarowego.

4

Drzewce sztandaru

Drzewce o średnicy 4 cm, dł. 230cm, dwudzielne, połączone tuleją z białego metalu, na górnym końcu znajduje się głowica. Na dolnym zakończeniu okucie stożkowate. System mocujący sztandar umieszczony w górnej części.

5

Szarfa sztandaru

Szarfa o barwach Rzeczypospolitej Polskiej o szerokości 10 – 15 cm jest zawiązana w kokardę i umieszczona na tulei głowicy po stronie głównej płata. Jej oba końce dochodzą do dolnego brzegu płata i są zakończone złotymi frędzlami.

6

Szarfy pocztu sztandarowego

W barwach Rzeczypospolitej Polskiej, dł. 2mb, szer. 10 – 15 cm. Wykończone złotymi frędzlami, nosi się przełożone przez prawe ramię – 3 szt. (dla sztandarowego i dwóch osób towarzyszących) dla pocztu obowiązują białe rękawiczki.

7

Honorowe gwoździe sztandarowe

Gwóźdź sztandarowy w postaci tarczy herbowej o wys. 3 – 4 cm, wykonany z białego lub złotego metalu z grawerowanym napisem dot. fundatora mocowany na drzewcu sztandarowym.

 

 
Aktualności Sztandar Opis kompletu sztandaroweg dla naszej szkoły
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
2 Sierpnia 2021
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Borzysława, Gustaw,
Ilia, Karina, Maria, Stefan

Do końca roku zostało 152 dni.
Zodiak: Lew

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę