Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

PDF Drukuj

W tym roku przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej konstytucji w Europie. Z okazji rocznicy w Szkole Podstawowej im. Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ten dzień. Dzieci  z klas VI pod opieką pani A.Mikołajczyk-Ekstowicz przygotowały przedstawienie teatralno- muzyczne, podczas którego przybliżyły wszystkim uczniom  okoliczności powstania Konstytucji 3. Maja i przyczyny jej uchwalenia. Uczniowie wcielili się w 5 duchów przeszłości, które przedstawiły kulisy powstania ustawy zasadniczej z 3 maja 1791 roku. Dodatkowym akcentem uroczystości szkolnej był taniec z flagą. Choreografia wzbudziła wiele emocji i nie jednemu widzowi pojawiła się łezka w oku.

Patriotyczne apele rocznicowe są w szkole podstawowej   tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.

 
Aktualności Szkoła Niepodległej Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
31 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira,
Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia

Do końca roku zostało 276 dni.
Zodiak: Baran

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę