RADOŚNIE POWITALIŚMY WIOSNĘ!

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole temu dniu towarzyszy zawsze wiele emocji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wspólnie świętują, uczestnicząc w różnych zabawach. W szkole jest bardzo kolorowo i radośnie.

W tym roku obchody powitania wiosny na poziomie klas 0-III i przedszkola  rozpoczęło przedstawienie o tematyce wiosennej przygotowane przez uczniów klasy III. Odbył się także konkurs w rozpoznawaniu najwcześniej kwitnących kwiatów. Następnie wszyscy udali się w tradycyjnym  korowodzie, aby spalić Marzannę – kukłę symbolizującą zimę. Towarzyszyło mu głośne skandowanie „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy a wiosnę witamy!”

Natomiast w tym czasie klasy starsze obchodziły Dzień Samorządności. Przez pierwsze trzy godziny lekcyjne wybrani uczniowie zastępowali dyrekcję, pracowników obsługi i część nauczycieli w ich codziennych obowiązkach. Pracom towarzyszyło duże zaangażowanie ze strony młodzieży.

Od czwartej lekcji wszystkie klasy zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie p. Ela Lisiczyńska, we współpracy z innymi nauczycielami, zorganizowała konkurs piosenki karaoke oraz wybory miss i mistera szkoły. Całą imprezę poprzedziła rozgrzewka w postaci „Yoga Challenge” – chętne pary lub trójki osób miały zaprezentować wymyślne figury jogi. Uczestnicy wykazali się wyśmienitą inwencją!

Podczas konkursu karaoke zabrzmiały słynne hity – od rockpolo, przez disco polo, po romantyczne ballady. Wydarzeniem głównym były wspomniane wybory „najpiękniejszych”. W szranki stanęło sześć kandydatek o tytuł miss i tyle samo kandydatów zawalczyło o miano mistera. Zawodników oceniało jury w składzie: p. Wanda Leszczyńska, p. Monika Kaczmarczyk i p. Joanna Cieśluk oraz reprezentantka uczniów – Aniela Stolarczyk z kl. V. Uczestnicy musieli zaprezentować strój szkolny i strój dyskotekowy oraz wziąć udział w szeregu konkurencji, mających ukazać ich urok osobisty, sprawność fizyczną i inteligencję.

Dziewczęta rywalizowały w wiązaniu krawata na czas, wyścigu z książką na głowie i zjedzeniu kawałka cytryny z uśmiechem na twarzy, a chłopcy musieli na czas sparować porozrzucane skarpetki, trzymając w ręku kubek z wodą, a także jak najszybciej przebić balony oraz wzięli udział w wyścigu z jajkiem na łyżce. Ostatnia konkurencja była jednakowa dla wszystkich – należało jak najlepiej zareklamować wylosowany przez siebie produkt, np. długopis, zegarek, mydło, czy polędwicę sopocką. Niektórzy wykazali się wspaniałą pomysłowością!

W czasie przerwy wszystkim uczniom zostały rozdane karty do głosowania na miss i mistera publiczności – każdy mógł wskazać tylko jeden numer. Ostatecznie jury ogłosiło następujące wyniki: MISS Szkoły w Garbnie 2019 została Julia Małyska z kl. IV, a tytuł MISTERA Szkoły w Garbnie 2019 otrzymał Adam Kozłowski z kl. III gimnazjum, który został wybrany także misterem publiczności. Natomiast miss publiczności wybrano Julię Pietrzyk z kl. VIII. Zwycięzcy zostali odznaczeni  przez panią dyrektor okazjonalnymi szarfami i koronami, bądź dyplomami . Wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki.

Zabawa była wyśmienita! Ciekawe co czeka nas na za rok?

Napisz pierwszy komentarz
RADOŚNIE POWITALIŚMY WIOSNĘ!

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
 
Aktualności
free pokerfree poker

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
19 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz,
Ludwik, Piotr, Sebald

Do końca roku zostało 135 dni.
Zodiak: Lew

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę