List W- M Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Rodzice, Uczniowie i Wychowankowie
Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Po zasłużonym odpoczynku rozpoczynamy nowy rok szkolny – 2019/2020, który wiąże się nie tylko z początkiem wytężonej pracy, ale także z nowymi wyzwaniami, odkryciami, spotkaniami i zawieraniem nowych przyjaźni. W tej rzeczywistości, jak zawsze, niezastąpiony jest Nauczyciel – Wychowawca – Przewodnik, który zapewnia, oprócz wiedzy naukowej, wsparcie i bezpieczeństwo, kształtuje poczucie wartości i wiary we własne siły, ukazuje prawdę, przekazuje mądrość i piękno.
Rok szkolny 2019/2020 jest czasem ważnych rocznic i wydarzeń, do których należy 100. Rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Innym ważnym wydarzeniem roku 1920 jest Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu, który pomimo poniesionej przez społeczność polską mieszkającą na tych terenach porażki udowodnił, że naród polski wytrwale dąży do wolności. Do ważnych wydarzeń roku 1920 należy zaliczyć także Zaślubiny Polski z Morzem oraz narodziny największego z rodu Polaków Karola Wojtyły dzisiaj Świętego Jana Pawła II, z którego ducha narodziła się Solidarność w1980 roku. Przypominanie tych wydarzeń jest dobrą okazją do tego, aby uczestnicząc w uroczystościach podjąć refleksję nad Polską i jej chlubną historią.
Życzę Państwu Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom oraz wszystkim Pracownikom Oświaty zaangażowania i  kreatywności w podnoszeniu i realizacji stawianych
i podejmowanych zadań oraz satysfakcji z osiąganych sukcesów.
Niech udziałem Rodziców będzie dobra współpraca ze szkołami w otwartej i twórczej atmosferze, która przekładać się winna na sukces ich dzieci.
Organom prowadzącym życzę podejmowania najlepszych decyzji, których rezultatem będą optymalne warunki realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkół i placówek.
Niech spełniają się marzenia Uczniów tak, aby czas nauki potrafili łączyć z rozwijaniem różnorakich zainteresowań i przyjaźni co pomoże w podejmowaniu decyzji dalszej nauki, jak też wyboru zawodowego i życiowego.
Wszystkim Państwu zatroskanym o kształt polskiej oświaty, o stan ducha młodego człowieka, o rozwój naukowy i gospodarczy naszej Ojczyzny poprzez naukę i wychowanie
młodzieży życzę owocnej pracy i najlepszych osiągnięć.

Z poważaniem

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Napisz pierwszy komentarz
List W- M Kuratora Oświaty

PDF Drukuj
 
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
22 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 314 dni.
Zodiak: Ryba

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę