DZIEŃ KROPKI

16 września 2019r. już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się do obchodów dnia kreatywności, odwagi i współpracy. W murach naszej szkoły już od rana pojawiały się osoby ubrane w odzież w kropki i kropeczki. Uczniowie na różnych  zajęciach mieli okazję kreatywnie "pobawić  się z kropką". I tak młodsze przedszkolaki ozdobiły kolorowe piłeczki, zaś starsze wykonały wspólnie zakropkowaną gąsienicę. W klasach młodszych panie przeprowadziły również ciekawe zajęcia. W klasie 3 dzieci wyszukiwały miejsca, zwierzęta, przedmioty, w których ukryła się kropka. Następnie zorganizowały wyścigi papierowych kropek oraz wykonały ciekawe prace plastyczne z użyciem wielu kropek.

Świętowała także klasa 4, która na lekcji języka polskiego dokonała burzy mózgów i zebrała wszystkie swoje skojarzenia związane z "solenizantką" kropką, spisując je na tablicy w formie schematu. Niektóre były bardzo oryginalne! Następnie każdy dostał papierową kropkę i stworzył z niej lub na niej rysunek - były czerwone jabłuszka, opona samochodowa, kula ziemska, tarcza zegara, a nawet wieczko od pasztetu. Na koniec każdy uczeń napisał dwa zdania opisujące jego własną kropkę. Czwartoklasiści tego dnia wykazali się ogromną pomysłowością.

Także na zajęciach plastycznych dzieci wyczarowywały z kropki przepiękne obrazy, zaś na lekcjach historii umieściły w kropce najważniejsze ich zdaniem wydarzenia historyczne. Ten nietypowy dzień spędziliśmy kreatywnie i wesoło. Zapraszamy do fotogalerii.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
DZIEŃ KROPKI

PDF Drukuj
 
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej, Piotr

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę