II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

18 listopada 2019r. na szóstej godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Humanistów. Miał on na przede wszystkim na celu kształcenie umiejętności wygłaszania, recytacji i interpretacji głosowej tekstów mówionych, doskonalenie dykcji i operowania głosem, a także wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej i narodowej.

W recytatorskie szranki stanęło 10 uczennic z klas IV-VIII, które prezentowały po jednym utworze lirycznym o tematyce patriotycznej. Recytacji wysłuchali uczniowie klasy VIII oraz młodsze dzieci objęte w tym czasie świetlicą. Konkursowe występy oceniało jury w składzie: p. Danuta Wołkowiak, p. Monika Kaczmarczyk i p. Elżbieta Lisiczyńska. Miały one nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ wszystkie recytacje były na wysokim poziomie. Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:

I miejsce – Zuzanna Baranowska z kl. IV – wiersz A. Oppmana „Orlątko”

II miejsce – Julia Małyska kl. V – wiersz M. Konopnickiej „Ojczyzna”

III miejsce – Maja Gaszczyńska kl. VI – wiersz L. Staffa „Pierwsza przechadzka”.

Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, a laureatki dwóch pierwszych miejsc będą reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu gminnego, który odbędzie się 28 listopada w Łankiejmach. Trzymamy kciuki!

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratuluję przepięknych występów i liczę na Wasz udział w kolejnych edycjach konkursu. Dziękuję niezawodnemu jury, że zgodziło się pełnić tę jakże trudną funkcję.

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
II SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

PDF Drukuj
 
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
5 Czerwca 2020
Międzynarodowy Dzień Ochrony
Środowiska
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Dobrociech, Dobromir,
Dobrymir, Nikanor, Waleria, Walter

Do końca roku zostało 210 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę