Międzynarodowy Dzień Pisarzy w szkolnej bibliotece.

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów kilka ciekawych niespodzianek.

Uczniowie klas I-III przez cały tydzień czytali w klasie wiersze Jana Brzechwy. 3 marca reprezentanci poszczególnych klas spotkali się w bibliotece szkolnej aby wziąć udział w konkursie ze znajomości wierszy Jana Brzechwy. Klasę I reprezentowali : Emil Kietliński, Hania Hajduk, Amelka Szachniewicz oraz Paweł Jeziorek. Klasę II reprezentowali: Iga Suwezda, Malwina Siedlecka oraz Maksymilian Biełaga  a klasę III : Hanna Saik i Malwina Wiśniewska. Uczniowie wykazali się bardzo dobra znajomością wierszy Jana Brzechwy, niektóre z nich recytowali z pamięci,rywalizacja była bardzo wyrównana. W końcowym podsumowaniu punktacji wynik rywalizacji był następujący :

I miejsce – klasa III;

II miejsce – klasa I;

III miejsce – klasa II;

Uczniowie klasy IV i VIII wzięli udział w konkursie ze znajomości przeczytanych lektur, klasa IV – znajomość treści „Akademii Pana Kleksa”, uczniowie klasy VIII – „Kamienie na szaniec”. W klasie IV trudno było wyłonić zwycięzcę, ponieważ uczniowie dobrze znali treść lektury. Były  trzy dogrywki. Ostatecznie najlepszą znajomością treści lektury wykazała się Zuzanna Baranowska. W klasie VIII najlepiej treść lektury znała Marta Skrzydel.

Uczniowie klas V, VI i VII przygotowywali plakaty, na których prezentowali sylwetki znanych pisarzy. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz

PDF Drukuj
 
Aktualności Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
31 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira,
Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia

Do końca roku zostało 276 dni.
Zodiak: Baran

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę