Międzynarodowy Dzień Pisarzy w szkolnej bibliotece.

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów kilka ciekawych niespodzianek.

Uczniowie klas I-III przez cały tydzień czytali w klasie wiersze Jana Brzechwy. 3 marca reprezentanci poszczególnych klas spotkali się w bibliotece szkolnej aby wziąć udział w konkursie ze znajomości wierszy Jana Brzechwy. Klasę I reprezentowali : Emil Kietliński, Hania Hajduk, Amelka Szachniewicz oraz Paweł Jeziorek. Klasę II reprezentowali: Iga Suwezda, Malwina Siedlecka oraz Maksymilian Biełaga  a klasę III : Hanna Saik i Malwina Wiśniewska. Uczniowie wykazali się bardzo dobra znajomością wierszy Jana Brzechwy, niektóre z nich recytowali z pamięci,rywalizacja była bardzo wyrównana. W końcowym podsumowaniu punktacji wynik rywalizacji był następujący :

I miejsce – klasa III;

II miejsce – klasa I;

III miejsce – klasa II;

Uczniowie klasy IV i VIII wzięli udział w konkursie ze znajomości przeczytanych lektur, klasa IV – znajomość treści „Akademii Pana Kleksa”, uczniowie klasy VIII – „Kamienie na szaniec”. W klasie IV trudno było wyłonić zwycięzcę, ponieważ uczniowie dobrze znali treść lektury. Były  trzy dogrywki. Ostatecznie najlepszą znajomością treści lektury wykazała się Zuzanna Baranowska. W klasie VIII najlepiej treść lektury znała Marta Skrzydel.

Uczniowie klas V, VI i VII przygotowywali plakaty, na których prezentowali sylwetki znanych pisarzy. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
Międzynarodowy Dzień Pisarzy w szkolnej bibliotece.

PDF Drukuj
 
Aktualności
free pokerfree poker

Szkoła do hymnu

Reklama

Klub Szkół Unicef

Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
2 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Efrem, Erazm, Eugeniusz, Marcelin,
Maria, Marianna, Mikołaj, Nicefor,
Piotr, Racisław

Do końca roku zostało 213 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę