„Symbol Niepodległej – przygotowanie projektu graficznego”

W dniach od 22 października do 23 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Garbnie odbył się zorganizowany przez nauczyciela plastyki konkurs pt. „Symbol Niepodległej – przygotowanie projektu graficznego”. Do udziału w nim zaproszono uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Przedmiotem konkursu było stworzenie projektu graficznego obrazującego Niepodległą w formacie A4 na papierze, wykonanego  wybraną przez uczestników techniką plastyczną. Do głównych celów konkursu należało zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania, oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności projektowania znaków plastycznych. Intencją organizatora było  włączenie społeczności szkolnej w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tworzenie projektu graficznego miało również przybliżyć historię i bohaterów walki o niepodległość, a także zwrócić uwagę na symbolikę, która towarzyszyła Polakom w czasach wojny i pokoju.

Podczas oceny zwracano szczególną uwagę na oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej przez uczestników pracy.

Pierwsze miejsce zajęła praca Zuzanny Iwańskiej z klasy 3 gimnazjum, przedstawiająca czerwony odcisk palca  (linie papilarne) na białym tle. Projekt charakteryzuje się dużą dojrzałością plastyczną. Uczennica w syntetyczny prosty sposób, mówi nam o naszej niepowtarzalności, symbolizowanej przez linie papilarne. Jednocześnie ich czerwona barwa nawiązuje do przelewanej krwi w walkach Polaków o niepodległość. Użycie tylko białej i czerwonej kolorystyki w symboliczny sposób nawiązuje do barw narodowych. Wyróżniono również prace uczniów: Roksana Puchta klasa 6, Czajkowska Paulina kl. 3 gim., Natalia Bakon kl. 5.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

W czwartek 13 grudnia, w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „ Zapobiegajmy pożarom”. Powiatowy etap konkursu został zrealizowany we współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie oraz Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w naszym powiecie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Do konkursu na szczeblu powiatowym wpłynęło aż 117 prac w różnych kategoriach wiekowych. Antoni Hajduk uczeń klasy czwartej zajął drugie miejsce w kategorii klasy IV-VI.Nagrodę  wręczył Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski oraz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie Szymon Sapieha. Młodemu artyście gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
PODZIĘKOWANIA

Uczniowie klasy 2 SP w Garbnie wraz z wych. Joanną Saik kierują gorące podziękowania do Państwa Magdaleny i Łukasza Urbanowiczów, rodziców Oliwki, za ufundowanie pięknego świerku, który ozdobił naszą klasę. Bardzo dziękujemy!

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Z WIZYTĄ NA POCZCIE W GARBNIE

W piątek 13 grudnia 2018r.uczniowie klasy 2 SP w Garbnie podczas zajęć w szkole pod kierunkiem swojej nauczycielki pani Joanny Saik przygotowywali  karty świąteczne, pisali życzenia świąteczne i prawidłowo adresowali koperty. Następnie udali się ze na pocztę w Garbnie, by wysłać listy do swoich najbliższych. Dzieci samodzielnie liczyły pieniądze, by kupić znaczki na listy krajowe i zagraniczne. Na zakończenie wrzuciły przygotowane listy do skrzynki pocztowej. Wizyta na poczcie wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród dzieci, gdyż niektóre z nich po raz pierwszy w życiu naklejały znaczek pocztowy i samodzielnie wysyłały listy.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
ZAJĘCIA Z KODOWANIA

W ramach współpracy z Filią Biblioteczną z Garbna i Świetlicą Wiejską, w piątek 13 grudnia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyły w czterogodzinnych warsztatach z kodowania. Poprowadził je informatyk z MGBP w Korszach p. Maciej Ceglecki. Podczas trwania warsztatów nasi uczniowie uczyli się obsługiwać  i kodować trasę poruszania się  robotów  Photon  i Mbot. Zapoznali się również z robotem "gąsienicą" i "robakiem" oraz obejrzeli pokaz poruszania się drona. Podczas zajęć rozwiązywali różne zadania wymyślone przez pana Macieja, za co zdobywali czekoladowe mikołajki, plakietki i naklejki . Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach. Dziękujemy  dyrektor MGBP w Korszach pani Jadwidze Hajduk , informatykowi  panu Maciejowi Cegleckiemu oraz paniom Iwonie Ciunczyk, Danucie Demczuk i Katarzynie Kietlińskiej  za zorganizowanie tak interesujących i potrzebnych zajęć.

Nauczycielki klas 0-3  SP w Garbnie

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 


Strona 10 z 112
Aktualności Aktualności
free pokerfree poker

Klub Szkół Unicef

Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
21 Września 2019
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę