List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Warszawa, 13 października 2021 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Nauczyciele i Wychowawcy,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty wyrazy najwyższego uznania i szacunku. Każdego dnia pomagają Państwo zdobywać uczniom nową wiedzę, inspirują ich do rozwijania pasji i talentów, a także przygotowują do wejścia w dorosłe życie, do podjęcia w przyszłości nowych ról społecznych. Serdecznie za to dziękuję!

W obecnym roku szkolnym kontynuujemy działania ukierunkowane na podnoszenie prestiżu zawodu nauczyciela. Przygotowaliśmy propozycje dobrych rozwiązań, które przełożą się na poprawę warunków pracy i wzrost wynagrodzenia. Jako Ministrowi Edukacji i Nauki zależy mi na tym, aby zawód ten cieszył się społecznym uznaniem.

W sposób szczególny chcemy wesprzeć nauczycieli, którzy rozpoczynają swoją pracę. Ich wynagrodzenie od września 2022 roku wzrośnie nawet o 1 412 zł. Planowaną podwyżką płac zostaną objęci wszyscy nauczyciele, niezależnie od stopnia awansu zawodowego. Na ten cel rząd przeznaczy prawie 8 mld zł. Zależy nam również na zbudowaniu przejrzystego i bardziej efektywnego systemu wynagradzania nauczycieli, który przełoży się na realny wzrost płac.

Wśród innych rozwiązań, które przedstawiliśmy związkom zawodowym i przedstawicielom samorządów terytorialnych, znalazły się także zmiany w zakresie czasu pracy nauczycieli, awansu zawodowego, oceny pracy i urlopu wypoczynkowego. Przewidujemy także ograniczenie szkolnej biurokracji, w tym związanej z awansem zawodowym. Chcemy,
aby dzięki temu nauczyciel miał więcej czasu na pracę z uczniem.

Podnoszeniu jakości procesu dydaktycznego będą służyły nowoczesne narzędzia, takie jak drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, które trafią do szkół podstawowych w ramach wspólnego przedsięwzięcia MEiN i Centrum GovTech „Laboratoria Przyszłości”. Łącznie na rozwijanie kompetencji przyszłości przeznaczymy ponad 1 mld zł. Cieszymy się również, że tak licznie odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie do udziału w programie „Poznaj Polskę”. To znakomity sposób na urozmaicenie i wzbogacenie zajęć lekcyjnych, a także na przybliżenie młodym ludziom historii oraz bogactwa polskiego dziedzictwa narodowego.

Pandemia i okres kształcenia na odległość pokazały nam bardzo wyraźnie, jak ważny jest bezpośredni kontakt młodego człowieka z nauczycielem. Wiemy, że tej niezwykłej relacji mistrz-uczeń nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie. To ona jest fundamentem rozwoju społecznego i intelektualnego młodego człowieka. Możliwość przebywania z nauczycielem, jego bezpośrednie wsparcie pozwalają uczniom uwierzyć we własne siły, pokonywać słabości i realizować marzenia. To nieoceniona wartość.

Mamy nadzieję, że dzięki podjętym środkom bezpieczeństwa w przyszłości ograniczanie stacjonarnej pracy szkół nie będzie już konieczne. Tego pełnego i trwałego powrotu do szkolnej normalności życzę dziś nam wszystkim. Jestem przekonany, że po trudnych doświadczeniach z okresu pandemii praca w bezpośrednim kontakcie z uczniami pozwoli Państwu realizować nowe cele zawodowe, podejmować ambitne przedsięwzięcia edukacyjne i wychowawcze. Życzę, aby przynosiły one satysfakcję oraz poczucie zawodowego spełnienia.

Jeszcze raz dziękuję za Państwa wytrwałość, zaangażowanie oraz profesjonalizm.

Wyrazy szczególnej wdzięczności kieruję do całego środowiska oświaty polonijnej. Z serca dziękuję za trud nauczania języka polskiego oraz przekazywanie naszym młodym Rodakom dorastającym na obczyźnie wiedzy o kraju ich przodków. Nieocenione są Państwa zasługi w promowaniu polskiej kultury i historii oraz osiągnięć wybitnych Polaków.

 

Z wyrazami szacunku

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Granty "PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym"

Burmistrz Korsz zaprasza do udziału w programie Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, finansowanym ze środków programu Polska Cyfrowa.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów oraz usług zapewniających dostęp do internetu, które przekazane będą dzieciom z rodzin byłych pracowników PGR. Wsparciem mogą być objęci uczniowie szkół podstawowych i średnich, pochodzących z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej (PPGR). Zgodnie z warunkami programu są to uczniowie, których krewny w linii prostej (wstępny) tj. jeden rodziców (opiekunów prawnych), dziadków lub pradziadków był pracownikiem któregoś ze zlikwidowanych PPGR:

1)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej w Korszach,

2)  Olsztyn PHRN S.P.,

3)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej Kombinat Rolny Garbno,

4)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej w Równinie Górnej,

5)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej w Łankiejmach.

O wsparcie mogą się ubiegać ci uczniowie, którzy w roku 2020 i 2021 nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy (np. w ramach programów „Zdalna Szkoła” lub „Zdalna Szkoła Plus”).

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:

  • ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
  • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie OŚWIADCZENIA DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO – które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminy lub OŚWIADCZENIA UCZNIA SZKOŁY ŚREDNIEJ KTÓRY OSIĄGNĄŁ PEŁNOLETNOŚĆ  – które będą podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminę Korsze wraz z Zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Termin składania oświadczeń upływa 15 października 2021 r. (krótki termin wynika z konieczności szybkiego przygotowania wniosku o dofinansowanie przez naszą gminę).

Wszelkie dokumenty składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Oświadczenia uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Korsze (SP Korsze, SP Garbno, SP Łankiejmy, SP Sątoczno) można składać za pośrednictwem sekretariatów tych szkół. W przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie naszej gminy, oświadczenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Korszach, w pok. 205.

Sprawę prowadzi Referat Oświaty i Kultury, tel. 897540169 lub 897541862, pok. 205, e-mail: ugim_oswiata@korsze.pl .

Więcej o programie na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr .

 

Do pobrania:

1)  OŚWIADCZENIE DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO,

2)  OŚWIADCZENIE UCZNIA SZKOŁY ŚREDNIEJ, KTÓRY OSIĄGNĄŁ PEŁNOLETNOŚĆ,

3) klauzula RODO.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Szkolny Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!

„Módlcie się, módlcie się wiele; Każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”

Św. Jan Paweł II

Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego we wrześniu został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu byli uczniowie klas I - VIII naszej szkoły.

Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, itp.

Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa;

  • Pani Dyrektor,
  • Ks. Paweł Biaduń
  • Pani Justyna

miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów...

Kl. I-III

I miejsce    Aleksander Szytek kl. 3

II miejsce   Dawid Nowikowski kl. 1

III miejsce Szymon Stefaniak kl. 2

Kl. IV-VIII

I miejsce  Justyna Pawelczyk kl. 4

II miejsce Iga Suwezda kl. 4

III miejsce Jakub Kietliński kl. 6

Wszyscy uczniowie  zostaną nagrodzenie drobnymi upominkami.

Wykazaliście się wielką pomysłowością !

GRATULACJE.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Dzień Chłopaka w kl. 1

30 września chłopcy z klasy 1 obchodzili swoje święto – DZIEŃ CHŁOPAKA. Były w tym dniu życzenia, prezenty i słodkości. Chłopcom bardzo podobały się otrzymane upominki, czego dowodem był ogromny uśmiech na ich twarzach. Nie mogło być inaczej, bo chłopcy z klasy 1 to SUPER CHŁOPAKI!

Barbara Starukiewicz

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Wycieczka do Pszczelandii

28 września dzieci z kl. 0 -1 pod opieką pań Joanny Friedrichsen , Joanny Cieśluk i Barbary Starukiewicz udały się na wycieczkę do Pszczelandii - Zagrody Edukacyjnej PUCER. Podczas pobytu w tym urokliwym  miejscu poznawały świat pszczół w różnorodny sposób: wąchały, dotykały, próbowały smaku miodów, eksperymentowały. Samodzielnie wykonały  świeczkę z plastra wosku . Potem było ognisko i pieczenie kiełbasek. Pogoda dopisała, humory także. To była bardzo udana wycieczka. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci.

Barbara Starukiewicz

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 3 z 147
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
5 Grudnia 2021
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina,
Krystyna, Pęcisława, Saba

Do końca roku zostało 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 296 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę