DZIEŃ ZIEMI 2021

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Garbnie włączyli się w obchody tegorocznego  Dnia Ziemi. 22 kwietnia 2021r. podczas zdalnych zajęć obejrzeli filmik edukacyjny i rozmawiali o tym, jak dbać o naszą planetę . Po lekcjach podjęli wyzwanie i włączyli się w działania proekologiczne. Zebrali śmieci wokół swoich domów i na placu zabaw, posegregowali je i wrzucili do odpowiednich kontenerów. Zasiali nasiona roślin w swoich ogródkach, nasadzili nowe kwiaty balkonowe. Pokazali też, że potrafią  we własnym domu oszczędzać energię i wodę. Wszystkie działania uczniów przebiegały pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię".

Wych.Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
CHRZEST POLSKI 966.

W dniu dzisiejszym obchodzimy 1.055 rocznicę chrztu Polski, jednego z najdonioślejszych wydarzeń w historii naszego państwa. Przyjęcie chrztu w 966 roku zadecydowało o naszym historycznym być albo nie być, nie tylko dla tego, że dzięki chrześcijaństwu stworzyliśmy naszą państwowość i naszą kulturę, ale przede wszystkim przetrwaliśmy jako Polacy i istniejemy jako naród do dzisiaj. Nasz pierwszy historyczny władca książę Mieszko I wykazał się ogromną mądrością polityczną zapewniając byt swojemu młodemu państwu wprowadzając go do rodziny cywilizowanych państw europejskich. Aż do końca XIX wieku datą chrztu Polski obowiązującą na ziemia polskich był rok 965. Pierwszy, który zakwestionował ten rok i zaproponował nowy, 966 właśnie, był wybitny polski historyk z Uniwersytetu Lwowskiego prof. Władysław Abraham, który w swoim niespełna 140-stronicowym dziełku „Organizacja Kościoła w Polsce do połowy wieku XII” z 1890 roku na podstawie własnych ustaleń stwierdził, że rok 966 był jedynym możliwym do wprowadzenia chrześcijaństwa w naszym młodym państwie. Przez kolejne lata teoria Abrahama spotykała się z krytyką wielu historyków polskich. Jednak w dwudziestoleciu międzywojennym ostatecznie została zaakceptowana i znalazła swoje miejsce w podręcznikach szkolnych, a po II wojnie światowej komuniści utrzymali tę datę, jako rok chrztu Polski. W polskich szkołach nauczamy o niej do dzisiaj.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Bezpiecznie na wsi – walczymy o nagrody.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  kolejnej edycja konkursu plastycznego organizowanego przez KRUS. W tym roku nosi tytół: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Jego współorganizatorem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ideą konkursu, adresowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, jest promowanie właściwych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, swoje prace mogą nadsyłać młodzi artyści z dwóch grup wiekowych: klas 0-3 oraz 4-8. Zadanie, które mają do wykonania, polega na przygotowaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów konkursu.

Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Wielkanoc

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

radosnego, wiosennego nastroju,

przy wspólnym stole w gronie najbliższej rodziny

oraz wesołego „Alleluja”

życzą:

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie SP w Garbnie.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
WIELKANOCNE TRADYCJE

Podczas zdalnych lekcji uczniowie klasy 1 SP w Garbnie zapoznali się z tradycjami wielkanocnymi kultywowanymi w Polsce i na świecie. W związku z tym w ramach edukacji plastyczno-technicznej wykonali piękne koszyczki wielkanocne i kolorowe pisanki. Zapraszamy na naszą klasową wystawę!

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 3 z 143
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
18 Września 2021
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 165 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę