Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

2 pażdziernika 2021r nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 3 - 8 mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, która od początku września jest przypominana na lekcjach matematyki, jak również innych zajęciach. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne święto obchodzono na poziomie poszczególnych klas.

Osoby , które nie popełniły żadnego błędu otrzymały tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Oto EKSPERCI poszczególnych klas:

Hanna Hajduk i Daniel Jaroński - klasa 3

Maksymilian Biełaga, Helena Puchalska, Mikołaj Ramotowski, Malwina Siedlecka i Tymoteusz Szałkowski - klasa 4

Weronika Sadlak i Damian Piątkowski - klasa 5

Zuzanna Baranowska i Krzysztof Brodnicki - klasa 6

Nikola Balcewicz ,Milena Lasek, Jakub Mikulski,Martyna Orłowska, Marcin Przewłocki, Michalina Rutkowska i Sara Topa - klasa 7

Hubert Duński, Filip Gardecki, Michał Janułajtys i Karol Szytek - klasa 8.

Gratulujemy!!!

Agnieszka Liman - koordynator akcji.

{gallery}mat21-22/dz_tabliczki{gallery}

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Zdjęcie do legitymacji szkolnej

Szanowni Państwo,

po przeprowadzonych z ogromnych sukcesem akcjach pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Technologii i Pracy oraz Centrum GovTech (dokumenty patronatu w załączeniu) przyszedł czas na Akcję dedykowaną dla szkół publicznych i prywatnych - Akcję “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem”.

Akcja ma na celu udostępnienie uczniom szkół publicznych i prywatnych Bezpłatnego Generatora Zdjęć do Legitymacji, który umożliwia bezpłatne i samodzielne wykonanie zdjęcia do legitymacji.

Celem Akcji jest pokazanie jak nowe technologie oraz coraz bardziej powszechne telefony komórkowe mogą pomagać w codziennym życiu, w tym przypadku w wyrobieniu legitymacji szkolnej.

Dzięki Generatorowi Zdjęć do Legitymacji każdy uczeń będzie mógł bezpłatnie wykonać zdjęcie do legitymacji szkolnej. Generator będzie dostępny do 10 listopada, natomiast ważne jest, aby w możliwie krótkim czasie po rozpoczęciu roku szkolnego poinformować uczniów o możliwości skorzystania z niego, poprzez umieszczenie stosownej informacji na stronie internetowej Szkoły.

Przygotuj bezpłatne zdjęcia do legitymacji szkolnej

Uczniowie, którzy nie mają legitymacji szkolnej, często udają się do sekretariatu na początku roku, w celu uzyskania dokumentu. W tym roku, uczniowie nie muszą odwiedzać studia fotograficznego, żeby przygotować zdjęcia do legitymacji. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego narzędzia w ramach akcji “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem”, która trwa do 10 listopada.

 

Akcja “Bezpłatne zdjęcie do legitymacji szkolnej” opiera się na nieodpłatnym udostępnieniu narzędzi, takich, jak Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com. Przy użyciu tych narzędzi, każdy uczeń, niezależnie od tego, do jakiej szkoły uczęszcza oraz wieku, w jakim jest, może przygotować zdjęcie do swojego szkolnego dokumentu. Kreator usunie tło z fotografii, a także dopasuje jej rozmiar do odpowiednich wymiarów.

 

Podczas przygotowania zdjęcia należy mieć na uwadze kilka podstawowych kryteriów, jakie musi spełniać fotografia do legitymacji szkolnej. Są to:

●     przyjęcie pozycji z twarzą skierowana w kierunku aparatu,

●     jasne, jednolite tło za osobą widoczną na zdjęciu,

●     odsłonięta i równomiernie oświetlona twarz,

●     oczy zwrócone wprost na obiektyw aparatu,

●     odpowiednia  jakość i kontrast zdjęcia.

 

Narzędzia PhotoAiD.com oraz Passport Photo Online charakteryzują się bardzo łatwą obsługą, która nie przysporzy kłopotów żadnemu użytkownikowi. Wybierz zdjęcie z urządzenia, z którego korzystasz lub wykonaj zupełnie nową fotografię przy użyciu smartfona, a inteligentne kreatory zajmą się resztą! Otrzymasz plik składający się z 4 fotografii. Zdjęcia możesz wydrukować w dowolnym punkcie oferującym takie usługi! Śpiesz się! Wykonanie bezpłatnych fotografii do legitymacji szkolnych jest możliwe tylko do 10 listopada!

Linki odsyłające do bezpłatnych narzędzi:

https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Fundacja Ale Akcja!
PDF Drukuj
 
WYCIECZKA DO MUZEUM DYWIZJONU 303.

W dniu 17 września 2021 roku odbyła się wycieczka na Wilcze Lotnisko, czyli do filii Muzeum Dywizjonu 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha niedaleko Wilczego Szańca w Gierłoży, w której wzięły udział klasy 5 i 6 szkoły podstawowej w Garbnie. Uczniowie mogli zapoznać się z historią Dywizjonu 303, obejrzeć eksponaty w gablotach oraz, co wywołało największą frajdę, zobaczyć oryginalny sprzęt wojskowy z okresu II wojny światowej (samoloty, transporter opancerzony, samochód willys i stary motocykl z koszem) oraz z czasów PRL.

Oczywiście uczniowie nie omieszkali zajrzeć do środka jednego z samolotów oraz niemieckiego transportera opancerzonego. Odważni śmiałkowie mogli także przetestować symulator lotów, a także jako pasażer przejechać się kładem. Obie klasy zostały także przewiezione wozem rodem z dzikiego Zachodu ciągniętym przez poruszającego się amerykańskiego willysa. Na koniec można było kupić ciekawe pamiątki. Wycieczka była bardzo udana i klasy wróciły do szkoły pełne wrażeń.

Mariusz Sak

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY 2021

Każdego roku w druga sobotę  września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Inicjatorem tego dnia jest  Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża. Święto ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy a także promowanie wśród obywateli akcji edukacyjnych dotyczących jej udzielania.

W naszej szkole, już po raz drugi przystąpiliśmy do tej akcji. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: przedszkolaki, zerówka klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Podczas spotkań, pedagog szkolny opowiedział o konieczności poznania i zapamiętania zasad udzielania pierwszej pomocy. Pan Wiesław Borówko zaprezentował uczniom sposoby, techniki udzielania pierwszej pomocy przy omdleniu, zatrzymaniu krążenia, zadławieniu oraz oparzeniu. Uczestnikom zajęć tematyka nie była obca, przy prezentowaniu resuscytacji, uczniowie wiedzieli ile wdechów i uciśnięć należy wykonać aby przebiegała skutecznie. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematyką pierwszej pomocy, co bardzo nas cieszy, ponieważ wiemy, że w trudnej sytuacji możemy na nich liczyć.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 4 z 147
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
5 Grudnia 2021
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina,
Krystyna, Pęcisława, Saba

Do końca roku zostało 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 262 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę