Próbny egzamin ósmoklasisty

W związku z organizacją przez Centralną Komisję Egzaminacyjną tzw. próbnych egzaminów ósmoklasisty w terminie 17-19 marca 2021r. proszę uczniów kl. VIII oraz ich rodziców/opiekunów prawnych o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-17-do-19-marca-tzw-probne-egzaminy-osmoklasisty-organizowane-przez-centralna-komisje-egzaminacyjna

oraz z informacjami o wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania w 2021r. testów diagnostycznych w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty:

https://www.oke.lomza.pl/images/pliki/aktualnosci/2021/20210219_Testy_diagnostyczne_WYTYCZNE_EPIDEMICZNE.pdf

 

 

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
„Bezpieczny uczeń – jak unikać zagrożeń”
PDF Drukuj
 
Walentynki 2021

Dnia 12 lutego 2021 roku w naszej szkole było walentynkowo. Biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów niespodzianki, które gwarantowały doskonałą zabawę. W tym dniu odbywały się także zabawy karnawałowo – walentynkowe w klasie  drugiej i trzeciej oraz zerówce.

Bibliotekarka szkolna ogłosiła wcześniej konkurs na najdłuższy łańcuch wykonany z walentynkowych serduszek. Wykonanie łańcucha miało być dziełem całej klasy. Obserwowałam przez kilka dni zaangażowanie uczniów oraz wychowawczyń klas w wykonanie pracy konkursowej. Dzieciaki pracowały z ogromnym zaangażowaniem a efekty pracy były zaskakujące… . Wszyscy uczestnicy od zerówki po klasę trzecią, przynieśli swoje łańcuch na pierwsze piętro no i zaczęło się rozkładanie i emocje. Łańcuchy były bardzo długie, pięknie, starannie wykonane. Przy ogłoszeniu wyników konkursu doceniłam wkład i zaangażowanie uczniów i nauczycielek, wszyscy powinni być zwycięzcami… . Pierwsze miejsce zajęła klasa III. Łańcuch serduszkowy rozciągnięty był na całą długość korytarza i jeszcze nie miał końca. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. Klasa trzecia otrzymała cukierki.

Kolejnym punktem zabawy było rozdanie poczty walentynkowej. Emocji było mnóstwo, każdy liczył na miłosny liścik. I było ich sporo, radości nie było końca. Walentynkowe życzenia otrzymała także pani Ala z klasy zerowej, pani Basia z klasy trzeciej i pani Justyna z biblioteki.

Na korytarzu szkolnym bibliotekarka przygotowała gazetkę pt. „Walentynkowe poczytajki”, śmieszne wierszyki i życzenia Walentynkowe.

Na zakończenie zabawy, z łańcucha wykonanego przez uczniów klasy drugiej, uformowaliśmy serce, które zostało wstawione na stronę naszej szkoły na Facebooku. Były to życzenia od nasz wszystkich ze szkoły dla tych wszystkich, którzy musza nadal uczyć się w domu.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Moja ulubiona opowieść biblijna

W dniach 1- 15.02.2021 odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas I -VIII

„Moja ulubiona opowieść biblijna”.

Celem konkursu było;

kształtowanie i rozwijanie zainteresowań tematyką biblijną, oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci.

Na konkurs wpłynęło 14 prac, uczniowie wykazali się pomysłowością w doborze form plastycznych.

Komisja w składzie;

- p. Zbigniew Więcierzewski

- p. Elżbieta Nosek

wyłoniła zwycięzców;

Klasy I – III

I miejsce; Ada i Zuzanna Baranowska

II miejsce; Kamil Kaczmarczyk

III miejsce; Julia Puczel

Klasy IV-VIII

I miejsce; Szymon Opalach

II miejsce; Nicola Balcewicz

III miejsce Jaś Kasperek

Uczniowie otrzymają nagrody książkowe.     Gratulujemy zwycięzcom

Elżbieta Nosek

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 11 lutego w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. Podczas uroczystości dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz obejrzały film pt.:” Jak powstaje książka? „ Dzięki temu dowiedziały się kim jest recenzent, ilustrator, redaktor, autor  oraz jak wygląda droga książki od powstania do wydania. Następnie uczniowie dowiedzieli się jak należy korzystać z zasobów biblioteki szkolnej oraz wysłuchali próśb książki do czytelnika, które dotyczyły poszanowania i dbania o książki własne i z biblioteki.

Następnym punktem uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi :

My uczniowie klasy pierwszej

Tobie książko przyrzekamy

Że szanować Cię będziemy

Krzywdy zrobić Ci nie damy

Obowiązków czytelnika

Przestrzegać będziemy pilnie

I z Twych rad i z Twych mądrości

Od dziś korzystać usilnie.

Po złożonej przysiędze bibliotekarka szkolna pasował każdego ucznia na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki i słodki upominek.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 5 z 143
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
18 Września 2021
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 162 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę