Zadbaj o dziecięcy mózg
PDF Drukuj
 
Dzień Bezpiecznego Internetu.

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że siedmiu na dziesięciu polskich internautów ma konto w jakimś serwisie społecznościowym. Są to użytkownicy prywatni, ale także osoby publiczne, firmy i instytucje. Bez względu jednak na to, kim jesteśmy, powinniśmy stosować te same zasady bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych

Korzystając z mediów społecznościowych, warto pamiętać o kilku "złotych" zasadach bezpieczeństwa.

  • Utwórz silne hasło. Konto w serwisie społecznościowym zabezpiecz niepowtarzalnym i odpowiednio długim hasłem. Wielu użytkowników korzysta z tego samego hasła do wielu kont. To niedobrze. Każde hasło powinno być nie tylko silne, ale też niepowtarzalne.
  • Ogranicz dostęp do konta. Uaktywnij dwuskładnikowe uwierzytelnianie na wszystkich swoich kontach. Można z niego korzystać w większości serwisów społecznościowych.
  • Tylko prawdziwi znajomi. Dodawaj do listy znajomych wyłącznie osoby, które rzeczywiście znasz i którym ufasz. Pamiętaj, że przyjmując nową osobę do grupy swoich znajomych najczęściej domyślnie udostępniasz jej swoje prywatne zdjęcia oraz informacje o sobie.
  • Korzystaj tylko z oficjalnych aplikacji sieci społecznościowych. Aplikacje pobieraj wyłącznie z oficjalnych sklepów, np. Google Play dla Android, App Store dla iOS i Microsoft Store dla Windows.
  • Dbaj o prywatność. Praktycznie wszystkie serwisy społecznościowe posiadają rozwiązania zwiększające prywatność – aktywuj je.
  • Używaj programu antywirusowego. Dobry program antywirusowy zatrzyma złośliwe oprogramowanie, zanim jeszcze zostanie ono pobrane do systemu. Najpopularniejsze przeglądarki internetowe ostrzegają o podejrzanych stronach internetowych – poważnie traktuj takie ostrzeżenia i nie odwiedzaj tych stron. Mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przestępcom przejęcie kontroli nad Twoim urządzeniem.
https://www.telepolis.pl/
Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Mamy to!!!

Dwa wspaniałe zespoły wolontariuszy przyczyniły się do stworzenia nowego rekordu Naszej szkoły. Wspólnie udało nam się zebrać 1733.21 zł na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Brawo młodzież: Milena Lasek, Michalina Rutkowska, Jakub Mikulski, Krzysztof Topa, SaraTopa, Amadeusz Lisiczyński, Wiktoria Bajek. Oczywiście towarzyszyli im opiekunowie: p. Agnieszka Liman, p. Kasia Szymańska, p. Ela Lisiczyńska. To wspaniałe móc pomagać!

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
27 stycznia 2021 – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu (International Day of Commemoration in Memory of the Victims of the Holocaust) to święto obchodzone co roku w dniu 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku, by uczcić pamięć 6 milionów Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej przez hitlerowskie Niemcy. Obchody tego dnia odbywają się na całym świecie. Dzień ten czci pamięć narodu żydowskiego, których przedstawiciele ginęli w masowych egzekucjach, w gettach i obozach zagłady, takich jak Auschwitz-Birkenau (Oświęcim-Brzezinka) a także podczas powstania w getcie warszawskim w 1943 roku.

Mariusz Sak

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 12.01.2021 r. dla naszej szkoły został wyznaczony  nowy Inspektor Ochrony Danych Osobowych, którym jest Pani Hanna Drączkowska.

Kontakt z nowym Inspektorem możliwy jest pod numerem tel. 533 327 058 oraz adresem email hanna.draczkowska@gptogatus.pl

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 6 z 143
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
18 Września 2021
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę