ANDRZEJKI 2020

Andrzejki zdalnie? Czemu nie…..

Pandemia , brak uczniów w szkole nie przeszkodził, by dzieciakom z klasy 3 i ich rodzeństwu  zorganizować  wieczór andrzejkowy w formie online. Bo jeśli się tylko chce…….można wszystko.

Pomysł się zrodził spontanicznie. Wystarczyło posiedzieć, poszperać w Internecie, przygotować rekwizyty do wróżb.  Dzieciaki  ucharakteryzowane, przebrane, zadbały o odpowiedni nastrój w swoich domach - przyciemnione światło, zapalone świece. O wróżby postarała się wychowawczyni p. Basia Starukiewicz. Było więc lanie wosku online, wróżenie za pomocą kostek do gry, kubeczków,  wróżba z liter, owoców, liczb, imion itp. Była też bajka pt. „ Wieczór andrzejkowy”. Było dużo śmiechu i radości. Nikt się nie martwił, nawet wtedy, gdy wróżba nie była pomyślna. Wszystkie bowiem dzieci wiedziały, że to tylko zabawa i nie można jej  traktować poważnie.

Taka forma przypadła dzieciom do gustu. Mówiły, że to był bardzo miły wieczór.

Barbara Starukiewicz

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020/2021

 

 

W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym

W terminie głównym

 1. język polski -  25 maja 2021r. (wtorek) – godz. 9:00
 2. matematyka -  26 maja 2021r. (środa) – godz. 9:00
 3. język obcy nowożytny - 27 maja 2021r. (czwartek) – godz.9:00

W terminie dodatkowym

 1. język polski - 16 czerwca 2021r. (środa) – godz. 9:00
 2. matematyka - 17 czerwca 2021r. (czwartek) – godz. 9:00
 3. język obcy nowożytny - 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

 

 

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

 

 

Czas trwania (min.)

arkusz

standar­dowy

przedłużenie czasu,
o którym mowa w pkt. 17.

Komunikatu CKE

język polski

120

do 180

matematyka

100

do 150

język obcy nowożytny

90

do 135

 

 • egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
 • zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.
 • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
 • W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
 • Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

a. języka polskiego

b. matematyki

c. języka obcego nowożytnego

d. jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

 • Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
 • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

a. pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
b. drugiego dnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
c. trzeciego dnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

 • Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu.
 • Podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz - w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych - leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.
 • Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali.
 • W czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej.
 • Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych.
 • Szczegółowy opis przebiegu egzaminu ósmoklasisty znajduje się w „Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty”, publikowanej corocznie (do 10 września) w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej CKE. Szczegóły dotyczące pracy z arkuszem egzaminacyjnym z poszczególnych przedmiotów określa każdorazowo informacja zawarta na stronie tytułowej arkusza egzaminacyjnego.

Pedagog szkolny

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zerówce

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Dzień Kredki w Zerówce

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Tak też było w tym roku pomimo tego, że trwa pandemia, a dzieci ze szkoły podstawowej przebywają w domu i uczą się zdalnie. Wychowawczynie klas 1-3 tego dnia przeprowadziły w swoich klasach zajęcia online, podczas których rozmawiały z dziećmi na temat ich praw wykorzystując do tego różnorodne pomoce: filmy, prezentacje, piosenki. Także dzieci z oddziałów przedszkolnych rozmawiały ze swoimi paniami na temat praw dziecka podczas zajęć w przedszkolu. Zapisane na kartkach PRAWA DZIECKA zostały pięknie wyeksponowane w ich sali tworząc adekwatną do tematu dekorację. Mamy nadzieję, że obchody tego dnia przyczyniły się do poznania lub przypomnienia sobie praw, które mają dzieci.

Barbara Starukiewicz

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 10 z 143
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
18 Września 2021
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę