Ślubowanie klasy pierwszej

18 października w naszej szkole  odbyła się uroczystość  ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Tego dnia uczniowie w galowych strojach, w kolorowych czapkach i z bijącym sercem czekali na rozpoczęcie uroczystości. Wreszcie nadszedł ten moment. Konferansjerka –Roksana Pasternak przywitała dyrekcję szkoły, rodziców, nauczycieli i uczniów. Pojawiła się też dobra wróżka (Paulina Kasperek) i czarna wróżka (Zuzia Iwańska). Wróżki poddały dzieci różnym próbom, podczas których wykazały się znajomością symboli narodowych, przepisów ruchu drogowego, zasad dobrego zachowania w szkole i pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Następnie pierwszaki złożyły ślubowanie, po którym czarna wróżka poprosiła p. dyrektor  Stefanię Siewruk - Welens  o dokonanie pasowania na uczniów i przyjęcie ich do grona społeczności uczniowskiej. Wychowawczyni  Małgorzata Rodziewicz wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, rodzice rożki obfitości , 5 i 6-latki słodkości , a koleżanki i koledzy z kl. 2 i 3 drobne upominki. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Autor: Małgorzata Rodziewicz

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Dzień Edukacji Narodowej

11.10.13 r. w piątek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Oprawę artystyczną akademii przygotowała pięknie klasa III z wychowawczynią Joanną Saik. Uroczystość zaszczycili: wiceburmistrz Korsz p. Wiesław Prusik, kierownik Referatu Oświaty i Kultury p. Piotr Sańko, ks. administrator Paweł Biaduńm p. Czesława Orłowska- przewodnicząca Rady Rodziców i p. Marta Sibik- skarbnik RR. . Z rąk pana wiceburmistrza nagrody Burmistrza Miasta Korsze otrzymały: dyrektor Stefania Siewruk- Welens oraz Barbara Starukiewicz. Z kolei nagrody dyrektora szkoły trafiły do: Joanny Przewódzkiej, Anety Mikołajczyk, Barbary Starukiewicz, Małgorzaty Włodarskiej, Agnieszki Szczurko, Małgorzaty Rodziewicz, Wandy Leszczyńskiej i Mariusza Saka. Wszystkich pracowników szkoły uhonorowała kwiatami Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski- tradycyjnie już pysznym ciastem.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
XX Akcja Sprzątania Świata-Polska

24.09.2013r. w ciszy leśnej została podsumowana XX Akcja Sprzątania Świata-Polska „Odkrywamy czystą Polskę”

Uczniowie klasy IV sp wraz z opiekunami Joanną Przewódzką , Wiesławem Borówko oraz podleśniczym Arkadiuszem Petrusiem i Jarosławem Naumiukiem posprzątali wyznaczony skraj lasu z różnego rodzaju śmieci. Zdziwieni byli, co ludzie mogą wyrzucać !!!

Następnie uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji na temat  budowy lasu oraz   rozpoznawali roślinność poszczególnych pięter. W blasku ogniska i zapachu pieczonych kiełbasek wysłuchali  opowiadań o życiu lasu oraz  pracy leśników.

Dziękujemy Nadleśnictwu Srokowo za  ufundowanie kiełbasek ,ciepło ogniska oraz bardzo interesujące zajęcia z życia lasu  przeprowadzone przez podleśniczego pana  Arkadiusza Petrusia i Jarosława Naumiuka.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W piątek, 27 września 2013 roku, odbyły się w naszej szkole coroczne wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 158 uczniów z klas 1 - 6 szkoły podstawowej i I - III gimnazjum, którzy oddawali swoje głosy na następujących kandydatów:

1. Borucki Sebastian z klasy 4 szkoły podstawowej

2. Bura Michał z klasy 5 szkoły podstawowej

3. Liman Maria z klasy III gimnazjum.

 

Oddano 157 głosów ważnych, które rozłożyły się w sposób następujący:

1. Borucki Sebastian (klasa 4 sp.) - 34 głosy

2. Bura Michał (klasa 5 sp.) - 12 głosów

3. Liman Maria (klasa III g) - 111 głosów.

Jeden głos był nieważny.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w nowy roku szkolnym 2013/2014 została

Marysia Liman z klasy III gimnazjum.

Wiceprzewodniczącym został

Sebastian Borucki z klasy 4 szkoły podstawowej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Mariusz Paweł Sak.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
"Wesołe popołudnie" na sportowo

W piątek 27 września w naszej szkole odbyło się „Wesołe popołudnie” prowadzone przez panów: Wiesława Borówko i Zbigniewa Więcierzewskiego.  Na Sali gimnastycznej rozgrywano konkurencje sportowe ze słodkimi nagrodami, a w sali nr 18 można było przeżyć niesamowite przygody w grach komputerowych, która także wymagała niemałej sprawności fizycznej.  Jesteśmy bardzo ciekawi waszych wrażeń i prosimy o komentarze poniżej.

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 146 z 147
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
5 Grudnia 2021
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina,
Krystyna, Pęcisława, Saba

Do końca roku zostało 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 239 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę