CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2021

W dniach 17- 21 maja 2012r. nauczycielki przedszkola i klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Garbnie przeprowadziły w swoich grupach i klasach akcje propagujące głośne czytanie. Panie sięgnęły po literaturę klasyczną ,jak również zapoznały najmłodszych z utworami współczesnych pisarzy.  Przebieg akcji czytelniczych nauczycielki zawarły w krótkich sprawozdaniach oraz uwieczniły na wykonanych przez siebie zdjęciach (szczegóły poniżej).

"W związku z kampanią „ Cała Polska czyta dzieciom” 19.05.2021 ( środa) w grupie przedszkolaków odbyło się czytanie bajki „Czerwony Kapturek”. Dzieci przebrane za Czerwonego Kapturka z zainteresowaniem słuchały czytanej bajki. Po wysłuchaniu przeprowadziłam rozmowę na temat treści utworu a następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Tematem pracy plastycznej była główna bohaterka".                                                   panie D.Wołkowiak, M.Kaczmarczyk(grupa 3,4-latki)

"Dnia 19 maja 2021r.w kl. ,,0'' odbyła się akcja ,,Cała Polska Czyta Dzieciom''. Przewodnią bajką był ,,Czerwony Kapturek''. Dzieci przygotowały wspólnie z rodzicami czapki i pelerynki w kolorze czerwonym. Z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej bajki, następnie odbyła się rozmowa na temat treści  bajki. Dzieci wyciągnęły wnioski, że nie należy otwierać drzwi nieznajomym oraz zbaczać z drogi. Następnie wykonały ilustracje do bajki".                                     p. A.Walewska(grupa 5,6-latki)

"21 maja 2021r. w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pierwszoklasiści ze SP w Garbnie usłyszeli "Piękną i mądrą bajkę o troskach zająca grajka" autorstwa E.Kozyry-Pawlak i P.Pawlaka. W rolę głównego bohatera wcieliła się nauczycielka klasy 1, która w ciekawy sposób przedstawiła historię zajączka. Uczniowie żywo reagowali na usłyszane słowa i doradzali zwierzaczkowi w trudnych sytuacjach. Ubrani w kolorowe nakrycia głowy, odtworzyli treść utworu, grając postacie czterech przyjaciół: zająca, bobra, kreta i szopa. Na koniec namalowali piękne ilustracje do usłyszanej bajki."

p. J. Saik(klasa 1)

"W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie  klasy 2 zapoznali się z treścią książki  ,,Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej. Każdy uczeń na forum klasy pięknie czytał wybrany rozdział. Po wysłuchaniu ostatniego rozdziału dzieci wykonywały różne zadania i ćwiczenia. Podobnie jak bohaterowie opowiadania  udały się na przejażdżkę ,,poduszkowcami”. Wykonały również ilustrację do wybranej historii i nauczyły się piosenki o mamie. Była to wspaniała przygoda i jednocześnie ,,żywa” lekcja z książką."                                  p. M.Rodziewicz, p. Z.Więcierzewski (klasa 2) 

"W czwartek 20 maja 2021r.od rana w klasie trzeciej było wesoło i kolorowo. A wszystko to za sprawą kolorowych skarpetek, które dzieci i panie miały na swoich nogach. Inspiracją była książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Najpierw uczniowie zapoznali się z informacjami na temat autorki książki. Potem wysłuchali dwóch pierwszych rozdziałów. Jak zwykle przy pracy z lekturą wykonali metryczkę książki. Podczas „ burzy mózgów” uczniowie wyszukiwali pomysłów na wykorzystanie skarpetek , które zostały bez pary. Krótki film zaprezentowany w klasie podsunął pomysł jak ze skarpetki zrobić pacynkę. Wiele radości i uśmiechu  towarzyszyło dzieciom podczas „Skarpetkowej sesji fotograficznej”. Na zakończenie uczniowie wykonali skarpety wg własnego pomysłu z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Zwykła skarpetka może być inspiracją do podejmowania różnych  aktywności . I tak właśnie się stało dzisiaj w klasie trzeciej."

panie B.Starukiewicz, E.Lisiczyńska (klasa 3)


   

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowanomXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2021

PDF Drukuj
 
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
18 Września 2021
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 205 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę