WYCIECZKA DO OLSZTYNA.

W piątek, 29 października 2021 roku, odbyła się wycieczka klasy 6 do Olsztyna. Pierwszym celem wyjazdu była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca astronoma, czym są meteoryty oraz jak wyglądają najdokładniejsze zegary na świecie. Klasa mogła także obejrzeć w gablotach wystawowych najcenniejsze meteoryty znalezione na całym świecie. Szczególnie cennym eksponatem okazała się mała polska flaga, która wśród wielu innych flag państw z całego świata, była na statku Apollo 11, który w 1969 roku wylądował na Księżycu.

Kolejnym celem wizyty było Muzeum Warmii i Mazur na zamku olsztyńskim. Wykonanie zdjęcia obok pomnika Mikołaja Kopernika było wstępem do zamkowych wrażeń. Na podwórzu dużą ciekawość wzbudziła głęboka studnia, dyby i kamienny posąg tzw. baby pruskiej liczący co najmniej osiemset lat. Po przywitaniu się z panią przewodnik klasa mogła zacząć zwiedzać korytarze zamkowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się bardzo dużo o życiu i działalności Mikołaja Kopernika, a także obejrzeć w gablotach wystawowych eksponaty związane z tym wybitnym astronomem. Klasa zwiedziła także wystawę malarstwa XX wieku oraz galerię rzeźby mieszczącą się w wieży zamkowej.

Wycieczka do Olsztyna była bardzo udana i uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń oraz nowych ciekawych informacji, które przydadzą im się nie tylko na lekcji historii, ale także na innych przedmiotach.

(Mariusz Sak)

   

Komentarze użytkowników  
 

Średnia ocen użytkowników

   (0 głos)

 


Dodaj komentarz!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nie komentowanomXcomment 1.0.7 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
WYCIECZKA DO OLSZTYNA.

PDF Drukuj
 
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
5 Grudnia 2021
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina,
Krystyna, Pęcisława, Saba

Do końca roku zostało 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 264 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę