Granty "PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym"

Burmistrz Korsz zaprasza do udziału w programie Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, finansowanym ze środków programu Polska Cyfrowa.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów oraz usług zapewniających dostęp do internetu, które przekazane będą dzieciom z rodzin byłych pracowników PGR. Wsparciem mogą być objęci uczniowie szkół podstawowych i średnich, pochodzących z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej (PPGR). Zgodnie z warunkami programu są to uczniowie, których krewny w linii prostej (wstępny) tj. jeden rodziców (opiekunów prawnych), dziadków lub pradziadków był pracownikiem któregoś ze zlikwidowanych PPGR:

1)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej w Korszach,

2)  Olsztyn PHRN S.P.,

3)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej Kombinat Rolny Garbno,

4)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej w Równinie Górnej,

5)  Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej w Łankiejmach.

O wsparcie mogą się ubiegać ci uczniowie, którzy w roku 2020 i 2021 nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy (np. w ramach programów „Zdalna Szkoła” lub „Zdalna Szkoła Plus”).

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:

  • ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
  • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie OŚWIADCZENIA DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO – które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminy lub OŚWIADCZENIA UCZNIA SZKOŁY ŚREDNIEJ KTÓRY OSIĄGNĄŁ PEŁNOLETNOŚĆ  – które będą podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminę Korsze wraz z Zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Termin składania oświadczeń upływa 15 października 2021 r. (krótki termin wynika z konieczności szybkiego przygotowania wniosku o dofinansowanie przez naszą gminę).

Wszelkie dokumenty składane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Oświadczenia uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Korsze (SP Korsze, SP Garbno, SP Łankiejmy, SP Sątoczno) można składać za pośrednictwem sekretariatów tych szkół. W przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie naszej gminy, oświadczenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Korszach, w pok. 205.

Sprawę prowadzi Referat Oświaty i Kultury, tel. 897540169 lub 897541862, pok. 205, e-mail: ugim_oswiata@korsze.pl .

Więcej o programie na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr .

 

Do pobrania:

1)  OŚWIADCZENIE DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO,

2)  OŚWIADCZENIE UCZNIA SZKOŁY ŚREDNIEJ, KTÓRY OSIĄGNĄŁ PEŁNOLETNOŚĆ,

3) klauzula RODO.

Napisz pierwszy komentarz
Granty "PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym"

PDF Drukuj
 
Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
5 Grudnia 2021
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina,
Krystyna, Pęcisława, Saba

Do końca roku zostało 27 dni.
Zodiak: Strzelec

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 274 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę