Sztandar
Konkurs na logo sztandaru PDF Drukuj

a

I miejsce - Dominik Sadkowski

 

II miejsce - Marta Sobkiewicz

 

III miejsce - Dominika Skrzydel

 

Wyróżnienie w kategorii grafika komputerowa - Kamil Sibik

 
Nasza szkoła będzie miała sztandar. PDF Drukuj

Z inicjatywy Rady Rodziców  oraz  społeczności szkolnej zostały rozpoczęte działania  związane z pozyskiwaniem funduszy. Wśród uczniów  ogłoszono konkurs na projekt rewersu. Prace uczniów będą wykorzystane do ostatecznego projektu naszego sztandaru. Mamy pomysły, wykonawcę , będziemy mieli sztandar, a uroczystość związana z wprowadzeniem Sztandaru Szkoły planowana jest na październik 2013r.

Wszystkich, którzy byli, są i będą związani z naszą szkoła prosimy o finansowe wsparcie.

 
Opis kompletu sztandaroweg dla naszej szkoły PDF Drukuj

Zatwierdzenie sztandaru odbywa się na podstawie art. 18 ust. 1 z 08.03.1990 roku (O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM – DZ. U. 1996 r. 13 p 7,4) oraz STATUTU SZKOLNEGO – KURATORIUM

Lp.

ELEMENT SZTANDARU

OPIS

1

Płat sztandaru

AWERS

(strona główna)

Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie prostokąta o rozmiarach 100x110 cm podzielona poziomo na białe i czerwone pole o rozmiarze 50x110 cm. Na tej stronie płata znajduje się wizerunek orła białego na tarczy herbowej, czerwonej wysokości 40 cm w złotej bordiurze (ramie) wg ustaleń Dziennika Ustaw. Orzeł wys. 30 cm, haftowany srebrnym szychem – korona, dziób i szpony haftowane złotym szychem.

2

Płat sztandaru

REWERS

(strona odwrotna)

Płat sztandaru stanowi tkanina o wymiarze 100x110 cm, której kolor i tekst ustala się zgodnie z potrzebami i imieniem szkoły. Całość wykończona frędzlami złotymi.

3

Głowica sztandaru

Głowica sztandaru jest wykonana z białego metalu i składa się z Godła Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie złotej i stanowi zwieńczenie drzewca sztandarowego.

4

Drzewce sztandaru

Drzewce o średnicy 4 cm, dł. 230cm, dwudzielne, połączone tuleją z białego metalu, na górnym końcu znajduje się głowica. Na dolnym zakończeniu okucie stożkowate. System mocujący sztandar umieszczony w górnej części.

5

Szarfa sztandaru

Szarfa o barwach Rzeczypospolitej Polskiej o szerokości 10 – 15 cm jest zawiązana w kokardę i umieszczona na tulei głowicy po stronie głównej płata. Jej oba końce dochodzą do dolnego brzegu płata i są zakończone złotymi frędzlami.

6

Szarfy pocztu sztandarowego

W barwach Rzeczypospolitej Polskiej, dł. 2mb, szer. 10 – 15 cm. Wykończone złotymi frędzlami, nosi się przełożone przez prawe ramię – 3 szt. (dla sztandarowego i dwóch osób towarzyszących) dla pocztu obowiązują białe rękawiczki.

7

Honorowe gwoździe sztandarowe

Gwóźdź sztandarowy w postaci tarczy herbowej o wys. 3 – 4 cm, wykonany z białego lub złotego metalu z grawerowanym napisem dot. fundatora mocowany na drzewcu sztandarowym.

 

 
Chcemy mieć swój Sztandar PDF Drukuj

Zespół Szkół w Garbnie poświęca dużo uwagi wychowaniu patriotycznemu naszych uczniów. Obchodzimy uroczyście najważniejsze święta państwowe, które na trwale wpisały się w szkolny kalendarz, pamiętamy o ważnych wydarzeniach z życia narodu. Pielęgnujemy cześć dla symboli narodowych: Flagi Biało- Czerwonej, Godła, Hymnu Narodowego. Krzewimy miłość do Ojczyzny;  również tej najbliższej- domu, rodzinnej miejscowości, szkoły.

Chcemy mieć swój Sztandar, który stanie się nie tylko symbolem naszej szkoły, ale i naszej małej Ojczyzny- Garbna i okolic. Pragniemy, by towarzyszył najważniejszym szkolnym i miejscowym wydarzeniom. Pragniemy, by na ten Sztandar nasi pierwszoklasiści przysięgali być dobrymi uczniami, a absolwenci Gimnazjum- rozsławiać imię szkoły. Pragniemy, by stał się ważnym elementem obywatelskiego wychowania dzieci i młodzieży.

Dlatego Dyrekcja, Pracownicy, Uczniowie ZS oraz Rada Rodziców zwracają się do wszystkich przyjaciół Szkoły oraz wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie tego celu. Będziemy wdzięczni za każdą, choćby najmniejszą, kwotę.  Prosimy o dokonanie ewentualnej  wpłaty  na konto:

UKS 23 1020 36 39 0000 8702 0055 0889 z dopiskiem: Na Sztandar ZS w Garbnie.

 


Aktualności Sztandar
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
14 Sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 177 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę