Niepodległa
Udział w Programie „Szkoła Niepodległej” PDF Drukuj

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w Programie  „Szkoła Niepodległej”. Aby uzyskać miano „ Szkoły Niepodległej” musimy wykonać szereg różnych zadań , opisać je i przesłać do oceny komisji konkursowej. Zadania, które wybraliśmy do realizacji przedstawiamy poniżej.

Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej

Zorganizowanie śpiewanek patriotycznych z okazji wybranego święta (3 V lub 11 XI)

"Narodowe" czytanie fragmentów wybranych dzieł związanych z odzyskaniem niepodległości.

Szlak Współtwórców Niepodległości

Zorganizowanie happeningu lub przedstawienia teatralnego związanego z wybranym bohaterem.

Złóż życzenia Marszałkowi – przygotowanie i wysłanie kartek z życzeniami urodzinowymi lub imieninowymi do Muzeum w Sulejówku.

Szlak Żołnierzy Niepodległości

Przygotowanie do internetowego leksykonu biografii żołnierzy walczących o niepodległość.

 

Szlak Dróg do Niepodległości

Gdzie byli nasi dziadowie 100 lat temu? – stworzenie artykułu do lokalnej gazety.

 

Szlak Pierwszych Dni Wolności

Symbol Niepodległej – przygotowanie projektu graficznego.

 

Realizacja zadań potrwa do 31 grudnia 2018r.

 

 

 

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj

W tym roku przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej konstytucji w Europie. Z okazji rocznicy w Szkole Podstawowej im. Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ten dzień. Dzieci  z klas VI pod opieką pani A.Mikołajczyk-Ekstowicz przygotowały przedstawienie teatralno- muzyczne, podczas którego przybliżyły wszystkim uczniom  okoliczności powstania Konstytucji 3. Maja i przyczyny jej uchwalenia. Uczniowie wcielili się w 5 duchów przeszłości, które przedstawiły kulisy powstania ustawy zasadniczej z 3 maja 1791 roku. Dodatkowym akcentem uroczystości szkolnej był taniec z flagą. Choreografia wzbudziła wiele emocji i nie jednemu widzowi pojawiła się łezka w oku.

Patriotyczne apele rocznicowe są w szkole podstawowej   tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.

 
Dzień Niepodległości 11 listopada PDF Drukuj

Dzień Niepodległości 11 listopada 2017r.  to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W tym roku obchodziliśmy  99 rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętniła ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. W atmosferę tamtych czasów przenieśli nas uczniowie klasy 6 i 7 SP w przygotowanym pod opieką p. Rodziewicz i Starukiewicz montażu słowno – muzycznym pt. „ Pociąg do wolności”, który zaprezentowali w naszej szkole dnia 9 listopada 2017r.

Ten dzień zapisze się również na kartach historii naszej szkoły jako dzień przyjęcia do grona uczniów dzieci z klasy pierwszej. Chociaż jest ich niewielu, bo zaledwie 10 – zaprezentowali się pięknie w swoim programie artystycznym. Pasowania dokonała dyrektor szkoły p. Stefania Siewruk – Welens. Każdy pierwszoklasista otrzymał od pani dyrektor słodki upominek. Upominkami obdarowali uczniów również ich rodzice oraz koleżanki i koledzy z przedszkola , klasy 2, 3a i 3b.

 


Aktualności Szkoła Niepodległej
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
14 Sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 198 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę