Fundacja Ale Akcja!
PDF Drukuj
 
WYCIECZKA DO MUZEUM DYWIZJONU 303.

W dniu 17 września 2021 roku odbyła się wycieczka na Wilcze Lotnisko, czyli do filii Muzeum Dywizjonu 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha niedaleko Wilczego Szańca w Gierłoży, w której wzięły udział klasy 5 i 6 szkoły podstawowej w Garbnie. Uczniowie mogli zapoznać się z historią Dywizjonu 303, obejrzeć eksponaty w gablotach oraz, co wywołało największą frajdę, zobaczyć oryginalny sprzęt wojskowy z okresu II wojny światowej (samoloty, transporter opancerzony, samochód willys i stary motocykl z koszem) oraz z czasów PRL.

Oczywiście uczniowie nie omieszkali zajrzeć do środka jednego z samolotów oraz niemieckiego transportera opancerzonego. Odważni śmiałkowie mogli także przetestować symulator lotów, a także jako pasażer przejechać się kładem. Obie klasy zostały także przewiezione wozem rodem z dzikiego Zachodu ciągniętym przez poruszającego się amerykańskiego willysa. Na koniec można było kupić ciekawe pamiątki. Wycieczka była bardzo udana i klasy wróciły do szkoły pełne wrażeń.

Mariusz Sak

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY 2021

Każdego roku w druga sobotę  września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Inicjatorem tego dnia jest  Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża. Święto ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy a także promowanie wśród obywateli akcji edukacyjnych dotyczących jej udzielania.

W naszej szkole, już po raz drugi przystąpiliśmy do tej akcji. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: przedszkolaki, zerówka klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Podczas spotkań, pedagog szkolny opowiedział o konieczności poznania i zapamiętania zasad udzielania pierwszej pomocy. Pan Wiesław Borówko zaprezentował uczniom sposoby, techniki udzielania pierwszej pomocy przy omdleniu, zatrzymaniu krążenia, zadławieniu oraz oparzeniu. Uczestnikom zajęć tematyka nie była obca, przy prezentowaniu resuscytacji, uczniowie wiedzieli ile wdechów i uciśnięć należy wykonać aby przebiegała skutecznie. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematyką pierwszej pomocy, co bardzo nas cieszy, ponieważ wiemy, że w trudnej sytuacji możemy na nich liczyć.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
NARODOWE CZYTANIE 2021

Dnia 10 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku  przystąpiliśmy do tej akcji już piąty raz .

Narodowe Czytanie jest akcją pod patronatem pary prezydenckiej, która ma na celu promocję czytelnictwa polskiej literatury. Każdego roku wybierana jest jedna  z pozycji z kanonu lektur.

W tym roku do czytania zaproponowano komediodramat Gabrieli Zapolskiej „ Moralność pani Dulskiej”.  W naszej szkole czytano w klasie siódmej i ósmej. Pani Ewa Nowińska – Dymek przygotowała prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Gabrieli Zapolskiej. Panie: Justyna Komarowska oraz Elżbieta Lisiczyńska czytały uczniom wybrane sceny z lektury.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM DLA ZERÓWKI I KLAS I-III

Dnia 9 września w Szkole Podstawowej w Garbnie, odbyło się spotkanie uczniów zerówki oraz klas I-III z policjantami z Korsz. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły oraz w szkole.

Policjanci poruszyli także tematykę bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, zabaw oraz pobytu w domu.  Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania na które otrzymywali odpowiedzi.  Wykazali się duża wiedza na temat bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe odblaski.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj
 


Strona 7 z 150
Aktualności Aktualności
Reklama
free pokerfree poker

INTERNET XXI WIEKU

Reklama

Deklaracja dostępności

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
23 Stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens,
Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Do końca roku zostało 343 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 180 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę